Zwierzęta i rośliny Polski. Atlas przyrodniczy dla dzieciOdkąd najstarszy mój Smyk wielkimi krokami zbliża się do przekroczenia szkolnych progów coraz częściej interesuje się "poważniejszymi" książkami dla dzieci. Coraz częściej zagłębia się na dłużej, drąży temat. Dlatego cieszę się, że kolejna perełka śród publikacji dla dzieci zasila naszą domową biblioteczkę.


Ponad 100 stron bogatych w treść i ilustracje, w których młody czytelnik odnajduje sporą ilość wyodrębnionych gatunków roślin i zwierząt uporządkowanych w czterech różnych środowiskach:

Las – część, w której młody czytelnik dowiaduje się co tak naprawdę rośnie i żyje w lesie począwszy od koron drzew aż po obszar runa leśnego. Poznajemy budowę drzewa a także zaznajamiamy się z wyglądem liści poszczególnych drzew liściastych. W części tej przeczytamy również o różnych gatunkach drzew liściastych i iglastych, leśnych krzewach i kwiatach. Dowiemy się, które grzyby możemy zrywać a które są zakazane. Poznamy zwierzęta zamieszkujące las... ssaki, ptaki, gady i owady.

Łąka – to chyba najbardziej ulubione miejsce moich Bąków... bieganie na boso to to co uwielbiają najbardziej. Łąka to trawy, kwiaty, zioła. To miejsce, które również mają swoich mieszkańców... ssaki, ptaki, gady, płazy i owady a w śród nich nasze ulubione kolorowe motyle i mniej ulubione pszczółki ;)

Nad wodą – w części tej czytelnicy poznają bliżej środowisko wodne... rośliny a także zwierzęta żyjące nad wodą jak i w wodzie... ssaki, ptaki, gady, płazy, owady, ryby.

Na wsi – osobiście uwielbiam wieś może dlatego że w dzieciństwie spędzałam tam dużo czasu. Z tej części książki dzieci poznają zboża i rośliny uprawne, warzywa i owoce drzew i krzewów, kwiaty ogrodowe a także zwierzęta żyjące w zagrodzie.

Dzieci otrzymują podstawowe informacje, nie za długie ale konkretne, napisane przestępnym dla dziecka językiem. Szata graficzna jest bardzo przejrzysta, prosty, jasny układ, żywe i naturalne kolory, realistyczne fotografie niewątpliwie ułatwią dzieciom identyfikację gatunków. Z książką tą zdobywanie wiedzy jest bardzo przyjemne. Książka niewątpliwie posłuży nam dłuższy czas. Świetnie sprawdzi się na lekcjach przyrody, gdy już zasiądziemy w szkolnej ławce :)

Polecam wszystkim małych miłośnikom przyrody jak i tym, którzy mają braki jeśli chodzi o wiedzę przyrodniczą... z książką tą niewątpliwie braki zostaną uzupełnione :)
Wydawnictwo Aksjomat
Autor: Joanna Kuryjak
Ilość stron: 112
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Prześlij komentarz

0 Komentarze