Multico i książki o zwierzętach


O tym, że uwielbiam tą serię książek pisałam już kilkukrotnie. Baaaa, uwielbiam ją ja ale i uwielbiają dzieciaki. Dziś zatem pokażę Wam dwa nasze nowe nabytki :)


O tym, że książki te czyta się z wielką przyjemnością też już pisałam. Kartka po kartce poznajemy każde zwierzę i mnóstwo chwil z ich życia... zwierzęta podczas szukania pożywienia i w czasie odpoczynku, opiekujące się młodymi, przemieszczające się, ukrywające, toczące walkę, w czasie zabiegów higienicznych. Wszystko bardzo realistycznie ukazane. Nie ukrywam, że właśnie za te ilustracje pokochałam te książki. Książki estetyczne i przejrzyste za sprawą stałego schematu, na którym są oparte. Język jest bardzo prosty i dostosowany dla dzieci.
Opis każdego zwierzaka to moc najistotniejszych faktów a także ciekawostek, które wciągają ale nie tylko, to też zbiór podstawowych informacji takich jak nazwa zwierzaka oraz kilka jego danych... długość ciała, masa oraz kilku informacji odnośnie jego wyglądu. Dowiadujemy się również o miejscach, w których możemy spotkać owego zwierzaka. Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach
Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Autor: Andrzej Kruszewicz


Druga pozycja to świetna książka ukazująca ptaki... ptaki na podwórku, za miastem, w polu i w lesie a także nad wodą i na łące. Początek książki to wiadomości ogólne o obserwacji ptaków, pomocy, dokarmianiu czy budowie.  Zarówno pierwsza jak i druga książka posiada zdjęcia zwierzaków zawierające główne cechy charakterystyczne dla danego zwierzaka, cechy ukazane za pomocą strzałek - to bardzo fajna forma przekazania podstawowych informacji dzieciakom.


Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach
Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Autor: Andrzej KruszewiczAndrzej Kruszewicz opowiada O ssakach świata  - Kruszewicz Andrzej G. - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. U nas ostatnio ptaszki zaintetesowanie mają.Świetne książki,piekne zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)