Poznaj swój kraj z Wyd. Aksjomat


Polska to kraj o pięknych tradycjach i bogatej historii. Dzieci zanim pójdą do szkoły z chęcią odkrywają tajemnice polskiej przyrody, wiele uczą się także podróżując po kraju, zwiedzając zabytki i podziwiając krajobrazy. Jako, że mój pierworodny przekroczył właśnie szkolne mury, zaczęłam rozglądać się za wartościowymi książkami, które w sposób interesujący i przystępny przybliżą dzieciom nasz ojczysty kraj.


Poznaj swój kraj! Polska historia, przyroda, moja ojczyzna to pakiet trzech książek, które można również zakupić osobno. Nie są to podręczniki szkolne ani encyklopedie a mimo to zawierają sporo istotnych dla naszego kraju informacji. Książki te to prawdziwa skarbnica wiedzy obrazująca niezliczone walory krajobrazowe, tradycję, polską faunę i florę, dzieje naszego kraju w sposób, który nawet te najmłodsze dzieci zachęci do jej poznawania i a te starsze zachęci do poszerzania posiadanej już wiedzy.


Polska moja ojczyzna - po kilku słowach wstępu, najważniejszych informacjach odnośnie Polski, autor zabiera nas w podróż po zakątkach naszego kraju od Bałtyku aż po szczyty Tatr.


W dalszej części charakteryzuje po kolei polskie województwa, skupiając się na wszystkim co w Polsce warte zobaczenia i poznania. Przeczytamy tu również o klimacie, rolnictwie, leśnictwie a także ludności czy tradycji. W książce znajduje się dużo ciekawostek, fotografii i kolorowych ilustracji. Wszystko w zrozumiałym dla dziecka języku, przejrzyste i przykuwające wzrok dziecka.


Polska historia - historia nigdy nie była moją mocną stroną, rzec mogę nawet, że nie lubiłam tego przedmiotu w szkole. Ale czy lubiłam czy nie, poznać ją musiałam ;) Tym bardziej cieszę się, że będę miała tak mocną pozycję dla moich pociech. Książka zawierająca 60 tematów, które w prosty ale ciekawy sposób nakreślają dzieciom dzieje naszej ojczyzny. Szereg informacji począwszy od historii powstania państwa polskiego, poprzez rządy kolejnych władców, wielkie wojny, powstania, rozbiory, sylwetki osób mających wpływ na losy naszego kraju aż do powojennej Polski roku 1989. Książka ta to nie tylko treść, to również liczne ilustracje i fotografie, mapy, portrety.

Polska przyroda - książka podzielona została przez autora na dwie części.


W pierwszej z nich poznajemy zwierzęta żyjące w naszym kraju. Zwierzęta te zostały podzielone na grupy: ssaki, ssaki morskie, ptaki, gady, płazy, ryby słodkowodne, ryby morskie żyjące w Bałtyku, owady, pajęczaki, bezkręgowce. Czytelnik poznaje najważniejsze informacje o danych zwierzętach... jego wygląd, czym się żywi, gdzie występuje, czy jest chroniony czy nie i bardzo ciekawe porównanie jego wielkości do wielkości człowieka.

 

Druga część książki to rośliny. Tą część również podzielono na grupy: drzewa, krzewy, rośliny runa leśnego, rośliny łąkowe i polne, rośliny wodne, grzyby jadalne, grzyby niejadalne i trujące. Tak jak w pierwszej części tak i tutaj każda z omawianych roślin pokazana jest na zdjęciu, obok którego zamieszczono podstawowe informacje na jej temat.
Z książką tą poznamy sylwetki roślin i zwierząt charakterystycznych dla naszego kraju. Publikacja jest też źródłem wiedzy typowo biologicznej i myślę, że będzie wspaniałym materiałem i źródłem wiedzy w szkole na nie jednej lekcji biologii.

Polecam cały pakiet. Książki w rzeczywistości prezentują się jeszcze piękniej :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze