Szkoła na szóstkę

Lato, lato i po lecie. Przyszedł wrzesień a wraz z nim iście jesienna pogoda. Najwyższa pora zacząć wzbogacać nasze zbiory o wartościowe "gotowce", którymi zapełnimy długie wieczory. Baaa książki, które sprawdzą się również podczas pobytu dziecka na świetlicy.


Szkoła na szóstkę to świetna seria książeczek - ćwiczeniówek, dzięki której dzieciaki zdobywają nową bądź utrwalają już posiadaną wiedzę. Książeczki wydane w bardzo fajnej dla dzieci formie. 

Spośród całej serii wybrałam oczywiście książeczki matematyczne... jakoś do ortografii nas nie ciągnie ;)  Kuba lubi zadania czy łamigłówki matematyczne i myślę, że udało mi się zaszczepić w nim miłość do tego przedmiotu. Niestety obawiam się tylko czy szkoła jej nie zniszczy :( Widząc książkę do 1 klasy i zakres wiedzy jaki obejmuje ona z obszaru matematycznego czarno to widzę. 

Poniższe książeczki zawierają zadania matematyczne (jak twierdzi wydawca) dostosowane do programu w klasach 1-2. Mając w ręce podręcznik do klasy 1, polemizowałabym z tym zakresem. Uważam, że są to książeczki idealne dla dzieci pragnących poszerzyć zdobytą w szkole wiedzę.

W środku bowiem dzieci znajdą ćwiczenia z dodawania, odejmowania, tabliczki mnożenia, a także z posługiwania się kalendarzem i zegarem. Książeczki są kolorowe i zawierają na prawdę ciekawe i zróżnicowane zadania.
Bardzo ciekawie wyglądają łamigłówki matematyczne, które zdecydowanie uwielbia rozwiązywać Kuba. Wśród ćwiczeń sporą część zajmują ćwiczenia, które ćwiczą logiczne myślenie. Umiejętność logicznego myślenia to podstawa aby matematyka była przyjemnością a nie żmudnym wkuwaniem regułek.


Dodatkowym atutem książeczek są naklejki, które dziecko otrzymuje za rozwiązane zadania ale nie tylko. Są również takie ćwiczenia, których rozwiązanie wymaga użycia naklejek.


Po rozwiązaniu wszystkich zadań na dzieci czekają dyplomy...


Każda z wymienionych pozycji zawiera również klucze do zadań - tak na wszelki wypadek, gdyby pojawił się problem z ich rozwiązaniem ;)


Ja uwielbiam wyszukiwać wśród podręcznikowych "gotowców" takie perełki jak te. POLECAM.Szkoła na szóstkę. Dodawanie i odejmowanie
Szkoła na szóstkę. Zegar i kalendarz
Szkoła na szóstkę. Łamigłówki matematyczne
Szkoła na szóstkę. Tabliczka mnożenia

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Blondynki Kreatywnie9 września 2017 18:30

    Prawdziwe perełki i w dodatku z naklejkami musimy kupić my obecnie ortografia :/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)