O oceanach słów kilka

Jaka jest nasza ulubiona seria książek o zwierzętach i przyrodzie? Główny prym wiedzie Multico :) Książki z tej serii już nie raz gościły na naszym blogu i z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą. Uwielbiamy je bo każda z książek jest inna, każda niezwykle ciekawa i każda godna uwaga. To książki dla całej rodziny.


Czy wiecie w jaki sposób woda znalazła się na naszej planecie? Jak narodziły się oceany,  ile ich aktualnie jest i jakie noszą nazwy? A wiecie dlaczego woda jest źródłem życia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się już na wstępie książki Rafał Żbikowski opowiada o oceanach. W dalszej części książki odkrywamy faunę i florę oceanów ale także otrzymujemy sporą dawkę wiedzy związaną z tymi wielkimi akwenami... kim jest oceanolog i jak nim zostać? A jak wygląda dno oceanu? To tylko niewielka część tego czego możemy dowiedzieć się z książki odnośnie oceanów. Wszystko świetnie wytłumaczone i pięknie zilustrowane.
Druga książka - Michał Brodacki opowiada o zwierzętach nad wodą jest równie ciekawa co jej poprzedniczka. Fascynująca podróż do świata zwierząt związanych z wodą. Poznamy w niej rozmaite gatunki od zwinnej wydry do efektownych ważek. W książce tej zawarto zdjęcia zwierząt główne cechy charakterystyczne dla danego zwierzaka, cechy ukazane za pomocą strzałek - to bardzo fajna forma przekazania podstawowych informacji dzieciakom. Z książką tą dzieciaki dowiadują się m.in. który ssak produkuje jad, które ptaki wszczynają bójki między sobą, czy foka ma ogon.Książki estetyczne i przejrzyste za sprawą stałego schematu, na którym są oparte. Język jest bardzo prosty i dostosowany dla dzieci.
Andrzej Kruszewicz opowiada O ssakach świata  - Kruszewicz Andrzej G. - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Nie znam tej serii ale podoba mi się. Myślę że i dla mojej 9 latki jeszcze się spokojnie nada :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie i ciekawie wydane. Zastanawiałam się nad nimi już kilka razy ale chyba się skuszę na mikołaja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)