TREXO - kółko i krzyżyk w wydaniu jakim nie znacieKółko i krzyżyk - najpopularniejsza a zarazem najprostsza gra w jaką przyszło nam kiedykolwiek grać. Gra znana od zarania dziejów, dziś przeżywa swoją drugą... o nie... kolejną młodość i fascynację w naszym domu. Wersji gier kółko i krzyżyk znamy już mnóstwo ale od niedawna znamy jeszcze jedną za sprawą nowości Wydawnictwa Egmont - TREXO.


Kółko i krzyżyk to gra oparta na banalnych zasadach a najnowsza wersja nieco je urozmaica dzięki czemu gra stała się dużo bardziej ciekawa. TREXO to nic innego jak plansza oraz płytki stworzone na wzór domina oraz instrukcja. Gra dla dwóch graczy w wieku powyżej 7 roku życia i tu zdecydowanie obniżyłabym tą granicę wieku ;)


Długie godziny spędzone na dynamicznych rozgrywkach z pewnością zabiją nudę w jesienno-zimowe wieczory. Najfajniejsze pojedynki rozgrywają się między graczami o zbliżonym poziomie rozumowania logicznego ;) Cała zabawa polega na ułożeniu w linii poziomej, pionowej albo ukośnej 5 symboli jeden obok drugiego. Jest kilka zasad, które musimy przestrzegać: 
- płytki układamy na planszy pionowo albo poziomo (nie wolno na ukos)
- płytka układana na górze musi leżeć na dwóch różnych płytkach i nie może ona wisieć w powietrzu (musi być położona na jednym poziomie)
- płytka nie może wystawać poza planszę
- raz położona płytka nie może zostać usunięta ani przesunięta
- jeśli gracz położy płytkę tak, że utworzy ona linię z pięcioma symbolami obydwu graczy, wygrywa przeciwnikZasad nie ma wiele ale należy myśleć podwójnie bowiem nie raz i nie dwa dojdzie do sytuacji, w której chcąc sobie pomóc, wesprzemy przeciwnika ;)Dzięki temu, że kafelki można kłaść jeden na drugim do rozgrywki wprowadza się trójwymiarowość a linie z pięcioma tymi samymi symbolami mogą być ułożone na wielu poziomach to liczy się widok z góry.

Jeśli nie macie pomysłu na tegoroczne mikołajki... szepnijcie dobre słowo o tej grze komu trzeba ;) WARTO!


Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)