Błyszczące zabawy świąteczne


Grudzień tuż tuż... zadania do kalendarza przygotowane... ale zanim grudzień robimy małą rozgrzewkę i tak bawimy się w wolnej chwili w świątecznych już klimatach. Każde małe dziewczynki lubią błyskotki a więc na pierwszy ogień poszły kolorowe cekiny. A co udało nam się stworzyć wspólnymi siłami? Odpowiedź poniżej...


Do zabawy potrzebujemy cekiny, klej i kolorowe kartki (najlepiej techniczne bo nie pofalują one pod wpływem dużej ilości kleju).

Pierwsza zabawa to ubieranie choinki w łańcuch. Na szablonie choinki naszkicowałam ołówkiem łańcuch a małe paluszki na tym szkicu przyklejały cekin koło cekina.


Można dokleić karteczkę z życzeniami i powstanie cudna kartka świąteczna.


Druga propozycja to cekinowa bombka - zabawa wymagająca ogromnego skupienia i wytrwałości od malucha ale daliśmy radę, co prawda na raty ale jest!

Dokleimy kokardkę i życzenia i mamy cudną kartkę :)Ostatnia zabawa to stworzenie bombki na choinkę... i tu zadanie dziewczynek polegało na umieszczeniu na foli do laminowania kolorowych cekinów. Po czym ja wszystko zalaminowałam i wycięłam. Doczepiłam tasiemkę i ozdoba choinkowa gotowa...

I jak podobają się Wam nasze zabawy? Pochwalcie się swoimi, chętnie pobawimy się tak jak Wy :)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)