Co nowego u Basi?


O tym, że Basię moje dzieciaki darzą uwielbieniem pisałam już nie raz i nie dwa. Więc tuż po ukazaniu się kolejnych przygód tej sympatycznej dziewczynki, spieszymy się Wam je pokazać :)


Oto przed Wami 4 część Wielkiej księgi przygód! 7 tytułów, z których 3 już posiadamy, pozostałe to dla nas nowości. 7 tytułów zawartych w jednej książce. Takie rozwiązanie świetnie spisuje się podczas wyjazdów... zamiast tachać ze sobą 7 książek, które zajmują sporo miejsca, zabieramy jedną.


Basia to taki typ lektury, który nigdy nie nudzi się moim dzieciakom. I choć momentami znają niektóre przygody na pamięć to i tak zawsze chętnie sięgają po Basine przygody wieczorami przed snem. Bo to właśnie jest Basia... moc ważnych tematów, kłopotów, codzienności, wiele tematów do dyskusji a ile przy tym przemyśleń!


Basia i remont - jak sam tytuł wskazuje remont w mieszkaniu Basi... remont, którego wszyscy chcieli, remont, podczas którego wszyscy tęsknili za swoim domem. Remont, który zakończył się... no właśnie jak myślicie w jaki sposób? Temat nam bliski, bo i my planujemy swój remont :)
Basia i wyprawa do lasu - dwudniowa wyprawa to wspaniały czas, który dzieciaki spędzili wspólnie z rodzicami. Taki czas tylko dla rodziny. I choć nie zebrali za wiele grzybów, to wydarzyło się wiele innych ciekawych rzeczy.
Basia i narty - jak narty to ferie a jak ferie to wiadomo gdzie? W górach... w Zakopanem. Basia wraz z rodzicami i dalszą rodziną wybierają się na wycieczkę. Każdy z nich ma swoje wyobrażenia na ten temat, niekoniecznie spójne. To ciepła historia dla dzieci ucząca, że nie należy się szybko poddawać.
O pozostałych tytułach nie będę się rozpisywać, ponieważ były już przedstawiane na blogu. Poszperajcie a znajdzie :)Basię polecamy na każdą porę roku i o każdej porze dnia (nocy nie koniecznie ;)). Dla małych i dużych, dla samodzielnie czytających i dla tych, którym jeszcze się czyta... ogólnie pisząc dla wszystkich!

Prześlij komentarz

0 Komentarze