Ruszamy w świat z Anglobe


Dzieci są bardzo ciekawe świata. Ostatnio Kubę zdecydowanie ciągnie w stronę geografii i poznawania różnych zakątków świata. Z resztą nasze zabawy możecie śledzić w projekcie Mali podróżnicy. Zwiedzamy różne kraje palcem po mapie i dowiadujemy się o nich najciekawszych faktów, bawimy się kreatywnie a wiadomo, że podczas zabawy najlepiej przyswaja się wiedzę :)

Nie tak dawno też pokazałam Wam nasze nowe biurko pierwszoklasisty. Aby zachować na dłużej jego dobry stan postanowiłam zaopatrzyć się w podkładki. Jako, że geografia zdecydowanie górą, to podkładki wybrałam właśnie w tym temacie.


Czasami okazuje się, że niektóre rzecz dużo prościej wytłumaczyć na płaskiej powierzchni niż na globusie. Podkładki są zabezpieczone wysokiej jakości folią. W 100% odporne na wilgoć, w tym także ścieranie. Bez problemu można po podkładkach pisać sucho ścieralnymi mazakami. Są antypoślizgowe a więc nie "jeżdżą" po biurku. Idealne dla dzieci. 


Bardzo fajna wielkość podkładek, doskonała na nasze warunki, mniejsze niż mapy większe niż atlasy (58x38 cm). Doskonałe do najrozmaitszych zabaw.

Podkładka prezentująca mapę świata, posiada nadruk z aktualnym podziałem politycznym Świata. Pod mapą świata dodatkowo znajdujemy poszczególne kontynenty wraz z flagami przynależących do kontynentu państw oraz flag, dodatkowo także możemy odczytać stolice państw oraz powierzchnie w km² oraz inne najważniejsze informacje odnoszące się do danego kontynentu (tj rekordy wielkości, gór, rzek, jezior itd.)
Podkładka prezentująca mapę Europy, posiada nadruk z aktualnym podziałem politycznym Europy. Zawiera ona wszystkie najważniejsze informacje, jakie będą potrzebne Wojtkowi w najbliższym czasie a także te które przydadzą mu się w szkole przez długi, długi czas. Bardzo fajna pomoc dydaktyczna, zresztą jak każda z trzech tu prezentowanych. Dodatkowo znajdziecie tu okolice państw, powierzchnie w km², liczbę ludności, walutę czy też oznaczenie na pojazdach.

Podkładka prezentująca mapę polski, posiada nadruk z aktualnym podziałem administracyjnym Polski. Co znajdziemy na mapie: powierzchnie terytorium Polski, obszar lądowy, długość linii  brzegowych itp.  oraz informacje dotyczące województw, np. stolica województwa, liczba powiatów, liczba gmin, powierzchnia w km². Ta mapa to nawet dla mnie prawdziwe wyzwanie.
Polecam wszystkim małym i dużym wielbicielom geografii oraz rzeczy dobrych jakościowo.
Dla zainteresowanych zakupem mała ściąga:

PODKŁADKA ŚWIAT / PODKŁADKA EUROPA / PODKŁADKA POLSKA

Prześlij komentarz

0 Komentarze