Żubr Pompik w wersji jakiej nie znacie

Znany z telewizyjnej bajki a także z książkowych rozkładówek... Żubr Pompik! I jak to możliwe, że my go do tej pory nie poznaliśmy? Zaległości nadrabiamy rozpoczynając od nowości jaka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. I nie jest to książka a gra. Gra, która trenuje pamięć... to takie memory z tym, że bardziej uatrakcyjnione i rozbudowane z kilkoma dodatkowymi elementami.


Gruba plansza, drewniana figurka, proste zasady, fajny motyw przewodni i nie długi czas rozgrywki to główne cechy gry. W grę może zagrać od 2 do 5 osób, oczywiście im większa ilość graczy tym bardzie emocjonująco i energicznie przebiegają rozgrywki.


W skład gry wchodzi:
- składana na pół plansza
- żeton słońca
- pionek Pompika
- dwie kostki
- żetony ze zwierzakami (pary)
- żetony z kwiatkami w 3 kolorach
- instrukcja


W grę można grać na łatwym poziomie i nieco trudniejszym. Zaczynamy od rozłożenia wszystkich elementów. Kwiatuszki leżą w taki sposób aby gracze nie wiedzieli ich kolorów. Przy wariancie prostym nie ma to znaczenia ale przy trudniejszym już ma, gdyż starsi gracze otrzymują punkt nie za poszczególne kwiaty a za trójki kwiatów czyli zestawienie trzech kolorów.

Pompik ląduje na starcie - czerwone pole. Natomiast obrazki ze zwierzakami i burzą rozkładamy na chwilę odwrócone do góry, wszyscy zapamiętują co gdzie leży i odwracamy elementy tak aby były nie widoczne. Rozpoczynamy grę.Gracz rozgrywający rzuca kostkami i może trafić na jedną z trzech opcji:
- wyrzuca na obu kostkach liczbę oczek - sam decyduje o ile oczek chce się przemieścić
- wyrzuca jakąś liczbę oczek i żubra - wtedy porusza się o wylosowaną liczbę oczek
- wyrzuca dwa żubry - stoi w miejscuJeśli chodzi o kafelki z obrazkami to znajdują się na nich zwierzęta. Kiedy żubr na jakimś stanie, gracz odwraca go i jego zadaniem jest znaleźć zwierzątko do pary. Jeżeli się uda odkryć dwa takie same zwierzaki dostajemy kwiatka, jeżeli nie trudno i kafelki zakrywamy z powrotem a gra toczy się dalej. Wśród kafelków jest jeden kafelek, którego trzeba omijać... to kafelek z burzą. Jeżeli gracz na nim stanie, traci jednego kwiatuszka (w wersji dla najmłodszych ten element jest pominięty).Kiedy żubr przejdzie przez czerwone pole startowe, lub na nim stanie, gracz przesuwa dodatkowo znacznik słońca, na planszy ze słonkiem. Kiedy słonko dotrze do obrazka z księżycem, oznacza to że zbieranie kwiatów czas zakończyć. Gra kończy się gdy, słoneczko zajdzie lub kiedy wszystkie kwiatki zostaną zebrane. W wersji prostszej, wygrywa ten kto ma więcej kwiatuszków, w wersji dla starszych ten kto zebrał więcej kompletów po trzy kwiatki (każdy w innym kolorze).


Prosta, jasna, ćwicząca pamięć, znakomitej jakości gra dla dzieci już od 4 roku życia. Moje dzieciaki uwielbiają memory a Pompika pokochali miłością od pierwszego zagrania :)

ŻUBR POMPIK 


Prześlij komentarz

0 Komentarze