Choinkowe zawieszkiOzdoby choinkowe... tworzenie ich sprawia dzieciakom wiele frajdy a ubieranie choinki w ozdoby własnoręcznie zrobione to ogromna radość dzieciaków. Od kilku lat tworzymy wspólnie to i owo. Dziś pokażę Wam ozdoby bardzo proste w wykonaniu, a przy pomocy rodziców nawet 2 latek da radę je wykonać.


Do wykonania zawieszek potrzebujemy:
- kolorową piankę
- słomki do napojów
- koraliki
- włóczkę
- igłę
- nożyczki

Z pianki wycinamy gwiazdki różnych rozmiarów. Słomki tniemy na takiej samej wielkości kawałki. Włóczkę nawlekamy na igłę, na końcu umieszczamy koralik. Następnie segregujemy gwiazdki od najmniejszej do największej (w dowolnie dobranej kolorystyce). Dziecko ma okazję poznać pojęcie mały/duży/mniejszy/większy. Następnie nawlekamy gwiazdki od największej do najmniejszej a między gwiazdki wplatamy kawałek słomki.


Takie ozdoby cudnie prezentują się na choince.


Inspirację do wykonania owych ozdób zaczerpnęłam z bardzo fajnej książki 50 prac ręcznych na zimę.Książka pełna ciekawych propozycji na wypełnienie czasu dzieciom w przedświątecznym okresie... począwszy od bardzo fajnych pomysłów na wykonanie kalendarza adwentowego, przez najróżniejsze ozdoby świąteczne... bombki, łańcuchy, aniołki itp. a skończywszy na maskach karnawałowych :) Sposób na wykonanie każdej ozdoby jest przedstawiony w sposób przystępny i klarowny. Każdy opis opatrzony jest kilkoma ilustracjami i zdjęciami. Jest również zademonstrowany na zdjęciu efekt końcowy pracy co jest sporym ułatwieniem w tworzeniu bowiem dziecko z góry wie do czego zmierza :)


POLECAMY wspólne zabawy z dziećmi nie tylko od święta :)

https://bajdocja.blogspot.com/2017/11/miedzyblogowy-projekt-matematyka-na.html

Prześlij komentarz

8 Komentarze

 1. Kolory tych pianek ładnie się komponują. Gwiazdkowe ozdoby piękne. Książka rewelacyjna.
  Czy pojęcie "od największego do najmniejszego" jest trudne dla 2-latka?

  OdpowiedzUsuń
 2. Aha, uprzejmie proszę o podmianę linka pod logo projektu
  (na prowadzący do spisu linków wszystkich uczestników).

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz co... 2 latek może mieć problem gdy rzucisz mu hasło od największego do najmniejszego, ja z moim 3latkiem a nie tak dawno z 2latkiem bawiłam się np. w taki sposób aby pokazywał mi najmniejszy/największy element, odkładaliśmy go na bok i z pozostałych elementów znowu wybieraliśmy najmniejszy/największy :) ale 4 latek już nie ma z tym pojęciem problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, każdy wiek ma swoje prawa (i możliwości) :-)
  Już zapomniałam jak to było, gdy córka miała 2, czy 4 lata... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewa Wróblewska13 grudnia 2017 23:39

  Efektowne, szczególnie fajne te z brokatem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mama do Sześcianu20 grudnia 2017 14:41

  Super się prezentują :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)