Lody, lody raz!Choć sezon w pełni zimowy, my raczymy się lodami. Podobno zimą są dużo zdrowsze niż latem... być to i może :)


Kraina Lodów to gra zręcznościowa - u nas chyba najbardziej lubiana zaraz po grach logicznych ;)
Gra bajecznie kolorowa, pięknie wydana z niebywałą starannością. Jeśli chodzi o jakość to nic dodać nic ująć. Rewelacja! Dzieciaki po otwarciu pudełka oszaleją z radości - moje oszalały.
Kraina Lodów to nic innego jak kolorowe wafelki do lodów, kolorowe gałki lodu i karty zadań - tylko tyle i aż tyle ale uwierzcie mi... robi wrażenie.Kraina Lodów przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia i jeżeli chodzi o grę na pełnych zasadach, to zdecydowanie granica wieku jest jak najbardziej trafna. Młodsze dzieci poradzą sobie z tą grą jedynie na poziomie łamigłówki, do układania, w stosunkowo wolnym tempie. Nie ma tu mowy o rywalizacji na czas.

Jak gramy?

Każdy z graczy (może ich być od 2 do 4) dostaje 4 wafelki w różnym kolorze i 3 kuliki lodów również w różnym kolorze. Ustawianie początkowe lodów każdego gracza jest zawsze takie samo. Kulki wkładamy do wafelków w odpowiadających im kolorach, wobec czego wafelek niebieski pozostaje pusty. 


Mamy gotowe lody, czas na zamówienie. Karty z zamówieniami leżą sobie w stosiku i pierwszy gracz odsłania jedną z nich a obrazek jaki pokazuje to nasze wyzwanie. Teraz musimy stworzyć lody przekładając gałki z wafelka do wafelka tak aby zamówienie które tworzymy, było identyczne z tym na karcie. Warunek jest jeden... nie wolno nam dotykać gałek palcami. Gdy uda nam się stworzyć zamówienie krzyczymy co sił: "Lody, lody raz!' Nie jest to proste zadanie zwłaszcza kiedy dodamy do tego presje czasu... uciekające po całym pokoju gałki lodów, które łapać możemy jedynie przy pomocy dwóch wafelków, to nie lada sztuka. Ten kto wygra rundę otrzymuje kartę ze zrealizowanym zamówieniem. Aby wygrać rozgrywkę należy zrealizować 5 zamówień czyli zdobyć 5 kart.Z założenia zadania banalnie proste, ale kiedy gra się zaczyna, bywa z tą łatwością różnie.


Dawno nie graliśmy w tak fajną grę. Już po zapowiedziach wiedziałam, że będzie to hit nad hitami. 


Bardzo lubię, gdy grę można wykorzystać również do zabawy z młodszymi dziećmi... samo układanie, odtwarzanie wzorów dla kilkulatka to bardzo wciągające zajęcie. Dzięki temu gra gra rośnie wraz z dzieckiem i służyć może naprawdę długi czas.


Zasady gry są banalnie proste, bez haczyków i instrukcji pisanych na kilka stron. Jedyna trudność leży po stronie mechaniki i szybkości.


Kraina Lodów
zdecydowanie polecam jako prezent z okazji i bez okazji.Prześlij komentarz

0 Komentarze