Akademia mądrego dziecka - nowości


O książeczkach z tej serii pisałam już jakiś czas temu, gdy poszukiwałam ciekawych książeczek dla moich 2-3 letnich dziewczynek. W oko wówczas wpadły mi książeczki bardzo kolorowe, z rymowanymi wierszykami, w których główną atrakcją jak się okazało są kolorowe otwory znajdujące się na każdej stronie. Dziewczynki podrosły, a w międzyczasie wyszły nowości z owej serii. Nie omieszkałam je zamówić dla kolejnej pociechy.Lisek i przyjaciele to wierszowana historyjka o przygodzie liska, który przy okazji zawierania nowych znajomości z innymi zwierzątkami dowiaduje się wiele o świecie i o samym sobie. Lisek jednak najbardziej ciekawy jest zabawy z krokodylem. Ale czy udało się mu zaprzyjaźnić z krokodylem?  Zapraszam do lektury :)

Czyj to nocnik to z kolei świetna książeczka dla dzieci, które zaczynają trening czystości i żegnają się z pieluchami. Wiadomo, nie wszystkim dzieciakom ta jakże trudna sztuka przychodzi z łatwością dlatego też Misio, Hipcia, Świnka, Żyrafa Ziuta, Pani Zebra i wiele innych sympatycznych zwierzątek przychodzi z pomocą... namawiają najmłodszych czytelników do korzystania z nocnika, bo przecież "małe zuchy nie siusiają do pieluchy". Dzieci najszybciej uczą się poprzez naśladownictwo, dlatego uważam, że książka ta może okazać się bardzo pomocna w odpieluchowaniu. U nas co prawda całą trójka nie miała z tym większych problemów, wszystkich udało się odpieluchować na 18miesięcy ale nigdy nie wiadomo jaki "egzemplarz" trafi się nam już za niedługo ;)


Twarda oprawa, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi to dodatkowe atuty tych książek. Ponadto są to książeczki rozwijające u dzieci sprawności manualne i koordynację wzrokowo - ruchową. Są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę.


Prześlij komentarz

0 Komentarze