Anatomia dla dzieci w najlepszym wydaniuRynek pełen jest świetnych książek dla dzieci. Dość spore miejsce zajmują wśród nich atlasy dla dzieci dotyczące ludzkiego ciała... jedne zdecydowanie przykuwają uwagę dzieciaków, drugie kurzą się na półce. Gdy został mi polecony atlas, który za chwilkę Wam pokaże, bez wahania postanowiłam go zdobyć ;) Już po samych zdjęciach książki na stronie wydawnictwa wiedziałam, że będzie to hit!


Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach, Helene Druvert, tłumaczenie: Małgorzata Skalska, Wydawnictwo Mamania. Pierwsze wrażenia? Zaniemówiłam! Ażurowe ryciny, warstwowo uzupełniające się ilustracje, klapki, podwójne klapki a do tego wielki format. WOW!Zdecydowanie jest to książka dla użytkowników, którzy potrafią delikatnie obchodzić się z nietypowymi stronami bowiem na pięciu stronach znajdują się ażurowe ilustracje poszczególnych układów, które pomagają wyobrazić sobie, jak człowiek wygląda w środku.
Co po za tym? Klapki... moc klapek, które uwielbiają dzieci a całość wzbogacona jest ogromną porcją wiedzy o anatomii, dostosowaną do najmłodszych odbiorców. Dzieci zobaczą jak w środku wygląda ich ucho, dowiedzą się, co osłaniają żebra i sprawdzą, co kryje się w dłoni. Wiedza ta jest przedstawiona w taki sposób, że żaden szkolny podręcznik się do niej nie umywa. 


To bez wątpienia książka, którą chce się czytać, poznawać i na różne sposoby zaglądać w głąb ludzkiego ciała a nauka z nią to czysta przyjemność.

Książka, którą można przeglądać godzinami i bardzo ciężko się od niej oderwać zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Bez dwóch zdań powinna znaleźć się na półkach wszystkich dzieci.

Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)