Atlas świata dla dzieci czyli siedem rozkładanych mapZ czym kojarzy się Wam słowo atlas? Dla większości pewnie tylko z jednym a raczej z dwoma określeniami... z nudnym zbiorem map i z geografią w szkole. Nam do geografii w szkole jeszcze ohoho ale z pozycją, którą za chwilę Wam przedstawię nie straszne nam już piękno naszej kuli ziemskiej.


Twarda, szyta oprawia, która już od pierwszego spojrzenia przykuwa uwagę dzieci. Kartki są nieco grubsze od zwykłych kartek w książkach a to za sprawą tego, iż każda rozkładówka rozkłada się. Cienkie kartki nie wytrzymałyby długo. Każdy kontynent to osobny rozdział, osobna mapa, z której dowiadujemy się najważniejsze informacje o danym kontynencie: klimat, charakterystyczne budynki, mieszkańcy, języki, rośliny, zwierzęta, sporty. Nie ma tu długich, przytłaczających treści, zaś krótkie, rzeczowe, istotne dla danego kontynentu informacje zawarte są w jednym, dwóch zdaniach podane w bardzo ciekawy dla dziecka sposób... mini książeczki, otwierane okienka.  Po rozłożeniu strony naszym oczom ukazuje się mapa... piękna, kolorowa, duża i czytelna. Bez wątpienia zachęcają dziecko do ich poznania.
Taka forma zdobywania wiedzy staje się dla dziecka dużo ciekawsza i łatwiejsza. Moim zdaniem atlas ten to ogromna kopalnia wiedzy, dzięki której geografia stanie się łatwa, zaciekawi dziecko a także sprawi, że dzieci poszerzą swoją wiedzę z przyjemnością a nie pod przymusem.Czy polecamy? Bez dwóch zdań... to najlepszy atlas świata dla dzieci jaki do tej pory trafił w nasze ręce :)

Atlas świata dla dzieci
Wydawnictwo Piętka

Prześlij komentarz

0 Komentarze