Bałwankowa matemtyka dla SmykaZima w tym roku jest jaka jest. Ale to nie przeszkadza nam się bawić w zimowym klimacie :) Dziś zapraszamy na odrobinę zabawy z matematyką... dodawanie z przedszkolakiem. 


Do zabawy przygotowałam zalaminowany szablon, na którym będziemy pracować, mini karty z bałwankami wiozącymi na sankach kule śniegowe, kartoniki z cyframi oraz pompony w dwóch kolorach (w kolorach kul śniegowych).Zabawa jest prosta... wybieramy mini kartę i przyczepiamy ją w górnej części karty. Liczymy a właściwie dziecko liczy kule śniegowe osobno dla każdego koloru. Odszukuje właściwe cyferki i przyczepia je do karty. Na dole układa pomponowe kule śniegowe zgodnie z tym co pokazuje równanie i zlicza ich sumę. Na koniec przyczepia właściwy kartonik wskazujący wynik ułożonego działania.


Pamiętajcie! Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki :)
Jeśli chcecie pobawić się tak jak moja Olcia macie ku temu okazję... dla chętnych udostępniam plik do druku ---> TUTAJ. Bawcie się dobrze :)

Przypominam tylko, że są to materiały do własnego użytku a nie na sprzedaż ;)


Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)

Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Napisze krótko - faaaaajneeee ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. www.karolowamama.blogspot.com19 lutego 2018 07:40

  czadowe! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Emilia Buchcic21 lutego 2018 08:22

  Fantastyczne pomysły! Bardzo lubię tu zaglądać! Dziękuję za możliwość pobrania materiałów, moje dziewczynki zachwycone balwankami🙂😀

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)