Gabinet anatomii - książka jakiej nie znacieMyślałam, że wśród książek dla dzieci o tematyce ludzkiego ciała już nic mnie nie zaskoczy. Mamy swoje dwie czy trzy ulubione pozycje, po które sięgamy systematycznie. Ale na widok książki, którą dziś Wam przedstawię oczy zaświeciły mi się jak dwie latarki... ona musiała być nasza i zasilić naszą domową bibliotekę. Inaczej być nie mogło. To książka, która zabiera nas w podróż w głąb ludzkiego ciała. Ale jest to podróż wyjątkowa, inna niż wszystkie! Podróż, którą oczarowani będą nie tylko dzieci. Podróż, z której nie chce się wracać ;)


64 strony odsłaniające sekrety budowy ludzkiego ciała bowiem znajdziemy tu informacje o głowie, oczach, uszach, ustach, nosie, sercu, żebrach i płucach, jamie brzusznej, rękach i dłoniach, nogach i stopach oraz o tym jak rozwija się dziecko (aktualnie ten dział najbardziej przypadł Kubie do gustu ;)).


Każdy rozdział składa się z trzech rozkładówek, na których mieszczą się odpowiednio:

- podstawowe informacje podane w bardzo przestępny sposób, informacje na temat poszczególnych części ciała,


- pracownia rentgenowska, w której można obejrzeć narządy, mięśnie i szkielet przy pomocy soczewek,


- gabinet anatomii pełen bardziej szczegółowych wiadomości dotyczących działania ludzkiego ciała... prawdziwa kopalnia wiedzy.


Do albumu dołączone są trzy soczewki, które – w zależności od wybranego koloru – ukazują odmienne warstwy ludzkiego ciała. Przez niebieską soczewkę możemy oglądać narządy wewnętrzne i naczynia krwionośne, przez zieloną mięśnie, a przez czerwoną szkielet.


Ujrzenie tak dokładnie i szczegółowo każdej kości, mięśnia, czy narządu wewnętrznego przemawia do małych czytelników znacznie bardziej niż czysta teoria. To bardzo cenna wiedza, która z pewnością zaowocuje w przyszłości tym bardziej, że informacje te podane są w przystępny, łatwy do zapamiętania sposób, zawsze odnoszą się do konkretnego fragmentu ludzkiego ciała.
Czego dowiemy się buszując po stronach Gabinetu anatomii? Dowiemy się m.in. który mięsień ludzkiego ciała jest najdłuższy, która część mózgu jest odpowiedzialna za poranne pobudki, jak pracuje ucho, jak zbudowane jest serce i na czym polega jego praca, co dzieje się z piciem zanim zrobimy siusiu, gdzie się znajduje najmniejsza kość...To świetne uzupełnienie szkolnej wiedzy a zarazem genialna pomoc naukowa.Walory edukacyjne Gabinetu anatomii to jednak nie wszystko! Wizualna strona jest równie dobra... wyjątkowe ilustracje, które ukazują ludzkie ciało w bardzo oryginalny sposób... z jednej strony w ograniczonej czerwono-zielono-niebieskiej kolorystyce, a z drugiej w zaskakujących ujęciach. Takie albumy ogląda się z przyjemnością!

Obok takiej książki nie można przejść obojętnie!

Gabinet anatomii
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Tekst: Kate Davies
Ilustracje: Carnovsky
z języka angielskiego przełożyły: Emilia Oziewicz i Tina Oziewicz
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64

Prześlij komentarz

0 Komentarze