Sen Alicji, czyli jak działa mózgNa rynku coraz więcej można znaleźć publikacji dla dzieci odnośnie anatomii ludzkiego ciała. I nie ukrywam, że wśród nich odnajduję istne perełki :) Mało jest natomiast książek jeśli chodzi o poszczególne organy... przeszukałam internet wzdłuż i wszerz i znalazłam tylko jedną książkę dla dzieci odnośnie mózgu (nie licząc książki w formie komiksu Było sobie życie, o której już za niedługo napiszę kilka słów). Jedną ale za to jaką!


Sen Alicji, czyli jak działa mózg przeznaczona jest dla dzieci, ale zachwyci na pewno również nie jednego dorosłego. Przyznam się bez bicia, że zanim zaczęliśmy czytać jak z Kubą sama ją przestudiowałam od deski do deski. I nie zrobiłam tego po to aby zabłysnąć wiedzą przed dzieckiem (choć może to troszkę też ;)) ale uwierzcie mi... ciężko się od niej oderwać. Genialna książka zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.Książka naszpikowana jest ciekawymi wiadomościami z zakresu neurobiologii a dzięki takiej a nie innej formule możemy w łatwy sposób przyswoić tę wiedzę. Alicja śpi, ale mózg nigdy nie śpi... co najwyżej odpoczywa. Alicja śni o tym, jak działa mózg, jak nadzoruje cały nasz organizm, steruje pozostałymi narządami i układami organizmu. Z książki dowiadujemy się m.in. z czego zbudowany jest mózg i w jaki sposób funkcjonują jego poszczególne elementy, skąd się biorą sny, jak działa nasza pamięć, emocje, odruchy czy myślenie.


Wiedza jaka zostaje nam tu przekazana to jedno ale nie byłoby tego efektu wow gdyby nie ilustracje, które przedstawione są tutaj w prosty i bardzo przestępny sposób dla odbiorcy w każdym wieku. Mózg... jakże skomplikowane ma działanie a tutaj opisane w tak prosty sposób. Aż trudno uwierzyć, że można było tego dokonać. Brawo dla autora!


Sen Alicji, czyli jak działa mózg
Wydawnictwo WAM
Autor: Jerzy Vetulani, Maria Mazurek
Ilustrator: Marcin Wierzchowski
Ilość stron: 72
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)