Czytam sobie - nowości


Czytam sobie to książeczki na trzech poziomach do samodzielnego czytania dla dzieci początkujących, czytających troszkę lepiej lub gorzej, szybciej, wolniej a a także dla dzieci, które w znakomity sposób opanowały już sztukę czytania.

Ostatnio jak Wam pisałam o nowościach z serii Czytam sobie to Kuba rozprawiał się z poziomem 2 a Olcia wkraczała na poziom 1. Dziś Olcia ma za sobą już wszystkie książeczki z najniższego poziomu i z pełnym impetem weszła poziom wyżej. Moje dzieciaki uwielbiają tą serię książek a Wydawnictwo Egmont dba o to aby seria tych książeczek wciąż wzbogacała się o nowe tytuły... właśnie ukazały się kolejne... co nas niezmiernie ucieszyło.Historie spod podłogi DOM poziom 1 to historia pewnego Kudełka - stworka w postaci kłębuszka kurzu żyjącego pod podłogą pani Cecylii. I choć atrakcji w swojej norce ma sporo... kredki, warcaby a nawet komputer to jednak mu smutno. Kudełek nudzi się aż do czasu, gdy w jego norce pojawia się drugi, taki sam stworek - Grubelek. Pomiędzy dwoma kłębuszkami kurzu, które wzajemnie się uzupełniają rodzi się przyjaźń. Jeśli chcecie przeczytać o przygodach jakie wspólnie przeżywają, sięgnijcie po tę książkę :)

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Marcin Minor
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32


Jeśli spodobały Wam się przygody poznanych przed chwilką kłębuszków kurzu, o ich dalszych zabawnych historiach możecie przeczytać na poziomie 2... Historie spod podłogi WYPRAWA. Kudełkowi i Grubelkowi znudziła się ich norka przytulna jak filcowy paputek, mimo, że mają w niej komputer, warcaby, telefon i radio. Postanowili wyruszyć na wyprawę... do fascynującego świata "na górze". Salon pani Cecylii jest taki interesujący ale czy pani Cecylia, która uwielbia ład będzie zadowolona ich widokiem? Jak zareaguje na spotkanie z nimi i jak się to spotkanie skończy dla naszych bohaterów? 

Historie spod podłogi WYPRAWA
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Marcin Minor
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32


Po przeczytaniu nieco fantastycznych choć może i całkiem realistycznych historii o kłębuszkach kurzu, zapraszamy na odrobinę prawdziwej polskiej historii - Komendant wolnej Polski O Józefie Piłsudskim. I chociaż historia ta zdecydowanie nie jest na poziomie 5latki to dla 7latka może okazać się już całkiem do ogarnięcia. Starszaki połykając kolejne strony książki dowiadują się jak wyglądała Polska 100lat temu, ile potrzeba było pracy i wysiłku wielkich Polaków (m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego), którzy wywalczyli wolność i niepodległość Polski. W książce użyto nawet porównania walki o wolność naszego kraju z zaborcami do walk ze Star Wars - historia, która zdarzyła się naprawdę kontra historia z bajki. Jeśli chcecie przeczytać historię niezwykłego Polaka Józefa Piłsudskiego polecam wyposażyć się w poniższą książką. 

Komendant wolnej Polski O Józefie Piłsudskim
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Wojciech Widłak
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32

Seria książeczek Czytam sobie ma to do siebie, że nagradza trud dzieci włożony w przeczytanie książki, nagradza je naklejkami i dyplomem. Taka mała motywacja a może zdziałać wiele!


POLECAMY i czekamy na kolejne nowości :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze