Dlaczego ryby nie toną?


Dlaczego ryby nie toną? Książka o dość tajemniczym tytule, po przeczytaniu którego nasuwa się od razu myśl... książka o rybach? Nic bardziej mylnego... Jest to książka skierowana do dzieci lubiących zadawać pytania dotyczące różnych zjawisk ze świata przyrody (nie tylko dotyczących ryb!). Książka ta może okazać się równie interesująca dla dorosłych, którzy również mogą się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Jednym słowem... książka dla małego i dużego :)


Publikacja składa się z 22 rozdziałów a każdy z nich jest poświęcony konkretnemu zagadnieniu, które autorka omawia, posługując się urozmaiconym przykładami... dlaczego rekiny mają takie ostre zęby, dlaczego ludzie nie mają ogonów czy dlaczego zwierzęta robią kupę. Te pytania stanowią punkt wyjścia do zaprezentowania dzieciom ciekawego tematu, jak np. co jedzą zwierzęta, teorii ewolucji, higieny, inteligencji i komunikacji. 
Dzięki pytaniom i odpowiedziom umieszczonym w książce, czytelnicy dowiadują się między innymi, co czyni zwierzęta zwierzętami, jaka jest ich klasyfikacja, na czym polega bioróżnorodność, jak przebiega ewolucja, czemu poszczególne gatunki wymierają, czym jest łańcuch pokarmowy, jak działają jady i trucizny, jak zwierzęta dbają o higienę, kamuflują się, widzą, śpią, migrują, rozmnażają się i komunikują. A wszystko to przedstawione zostało w bardzo przestępny dla dziecka sposób... nie ma tu długich opisów, a jedynie krótkie komentarze i ciekawostki. Jeśli chodzi o grafikę... to jest ona równie atrakcyjna... duża ilość rycin, dymki, strzałki, czynią książkę jeszcze atrakcyjniejszą.


Dlaczego ryby nie toną?
Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Anna Claybourne
Ilość stron: 96
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018
 

Prześlij komentarz

0 Komentarze