Kajtek i Tosia


Dziś będzie o przyjaźni... o przyjaźni na której bez wątpienia można się wzorować. Kajtek i Tosia... oboje mają po kilka lat, przyjaźnią się, mieszkają niedaleko od siebie, każdy dzień upływa dzieciom na wspólnych zabawach. Oni nigdy się nie nudzą a w dodatku tak niewiele im potrzeba do tworzenia wspaniałych wspomnień z dzieciństwa... hodują kijanki w wielkim akwarium znalezionym na strychu, jeżdżą na nartach po domu, budują z klocków.... Świetnie się rozumieją, zawsze mogą na sobie polegać, pomagają sobie i nigdy nie zazdroszczą. Taka przyjaźń to skarb!


12 krótkich aczkolwiek zabawnych, pełnych przygód opowiadań. Wszystkie mają coś wspólnego ze sobą... każde z nich kończy się podobną sytuacją... Kajtek kładzie się spać ze swoim ukochanym Misiem ale zanim zaśnie opowiada mu, co się tego dnia wydarzyło.


Dzieciaki każdego dnia udowadniają, że wszędzie dookoła można znaleźć coś fascynującego, nawet w zwykłym otoczeniu odnaleźć można tyle niezwykłych rzeczy chociażby pokręcony kabel od telefonu... pamiętacie? Taki za dawnych czasów... moje dzieci takich telefonów nie znają a więc zabawa w rozmowy telefoniczne może być prawdziwą przygodą.

Wiele rozdziałów to niezła dawka humoru, pokazują jak doskonale można bawić się nie tylko z rówieśnikiem ale i z rodzicem... zapasy z tatą to dopiero zabawa! Pomysły dzieci są bardzo inspirujące i śmiało można skopiować je w trakcie zabaw z naszymi pociechami.
Ilustracje są mocno kontrastowe i trafnie pokazują emocje bowiem autorzy tak naprawdę pod pryzmatem codziennych perypetii zawarli w opowiadaniach sporą dawkę uczuć i emocji... każde dziecko od czasu do czasu może mieć gorszy dzień, każdemu dziecku zdarzają się momenty, w których złość na inną osobę bierze górę. Dzieci przekonają się że wszystko to, co przeżywają ich rówieśnicy jest czymś zupełnie naturalnym. 
Twarda, gruba, kartonowa oprawa, zaokrąglone brzegi sprawiają, że książka jeszcze bardziej staje się atrakcyjna dla dzieci i z pewnością przetrwa dłuuuugie i częste kontakty z małymi rączkami.

Kajtek i Tosia idealnie sprawdzi się jako wieczorna lektura nie tylko dla przedszkolaka.


Kajtek i Tosia
Wydawnictwo Zakamarki
Autor: Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Ilość stron: 108
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)