Matematyka dla Smyka czyli pierwsze zabawy z dodawaniem w tlePamiętacie nasze kolorowe drewniane kwiatuszki? Dla przypomnienia klik TUTAJ. Pamiętacie jak mówiłam, że to wdzięczny materiał do różnych pomocy edukacyjnych? Dziś Wam to udowodnię i pokażę jak bawimy się matematyką z 5latkiem :)


Do zabawy przygotowałam zalaminowany pasek, na którym przyczepia się za pomocą rzepów cyferki oraz klamerki z kolorowymi kwiatuszkami. Każdy kolor kwiatków ma odpowiadający swojemu kolorowi cyferki. Dodatkowo są cyferki w kolorze czarnym - te cyferki przyczepia się jako wynik dodawania.

Zabawa polega na tym, iż dorosły przypina dwie cyferki, dziecko przyczepia odpowiednią ilość kwiatków oczywiście w pasującym do cyferek kolorze. Zlicza je, podaje głośno wynik, szuka odpowiedniej cyferki i przyczepia ją. Proste? A jakże! Czas wykonania zabawy od przygotowania szablonu, cyferek, drukowania, laminowania to dosłownie 10 minut :) A zabawa na prawdę wciąga... przynajmniej moją 4latkę.Chcecie więcej takich postów?https://www.sklep.domowemontessori.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze