czwartek, 26 kwietnia 2018

Matematyka dla Smyka czyli pierwsze zabawy z dodawaniem w tle

Kreatywnie w domu


Pamiętacie nasze kolorowe drewniane kwiatuszki? Dla przypomnienia klik TUTAJ. Pamiętacie jak mówiłam, że to wdzięczny materiał do różnych pomocy edukacyjnych? Dziś Wam to udowodnię i pokażę jak bawimy się matematyką z 5latkiem :)


Do zabawy przygotowałam zalaminowany pasek, na którym przyczepia się za pomocą rzepów cyferki oraz klamerki z kolorowymi kwiatuszkami. Każdy kolor kwiatków ma odpowiadający swojemu kolorowi cyferki. Dodatkowo są cyferki w kolorze czarnym - te cyferki przyczepia się jako wynik dodawania.

Zabawa polega na tym, iż dorosły przypina dwie cyferki, dziecko przyczepia odpowiednią ilość kwiatków oczywiście w pasującym do cyferek kolorze. Zlicza je, podaje głośno wynik, szuka odpowiedniej cyferki i przyczepia ją. Proste? A jakże! Czas wykonania zabawy od przygotowania szablonu, cyferek, drukowania, laminowania to dosłownie 10 minut :) A zabawa na prawdę wciąga... przynajmniej moją 4latkę.Chcecie więcej takich postów?https://www.sklep.domowemontessori.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates