Pierwsze obrazy od Dwie Siostry

Pierwsze książeczki dla najmłodszych to książeczki kontrastowe czarno-białe. Wydawnictwo Dwie Siostry wydało właśnie serię książeczek kontrastowych... serię dość nietypowych książeczek. Bo i owszem kontrast jest ale nie ma w niej ani kresek ani kropek... to prehistoryczne dzieła. Dość oryginalny pomysł na książki dla najmłodszych!


 Książki podzielone są według stopnia zaawansowania młodego obserwatora.

Praptaki i inne zwierzaki to książka dla najmłodszych. Zawiera proste kontrastowe ilustracje.
To ślimak czy małpa? Gałęzie czy rogi? Jaszczurka czy pies?
Gdzie głowa, gdzie nogi? Te kreski to ryba? To pająk czy kleks?
Rogacze i przeżuwacze to książka dla dzieci półrocznych i starszych. Również zawiera proste czarno-białe ilustracje ale ilustracje te wzbogacone zostały o szczegóły. Starszym dzieciakom książka może posłużyć do nauki rozpoznawania i nazywania zwierząt.
To jeleń, to mamut, to byk. Co robi? Ucieka czy goni? Co mówi? Jest smutny czy zły? W ciapki czy brudny? Upadł czy śpi?

Pasterze i tancerze to trzecia i ostatnia książka przeznaczona dla dzieci 1+. Znikają ilustracje biało-czarne, pojawia się kolor. Proste ilustracje zamieniają się również w ilustracje bardziej złożone.


Czy sarny boją się ludzi? Czyje to ręce? Gdzie idą te byki i krowy? Czy małych kóz jest najwięcej? I o czym krokodyl mówi do sowy?Pierwsze obrazy to nie tylko wspólnie z dzieckiem spędzony czas to również rozwijanie wrażliwości dzieci na sztukę. Książki dziecioodporne, grubokartonowe przetrwają nie jedno spotkanie z małymi rączkami a nawet ząbkami ;)


POLECAMY :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze