Święci uśmiechnięci
Seria książek Święci uśmiechnięci to cudna seria książek dla dzieci prezentująca liczne fakty i anegdoty z życia poszczególnych świętych trzymając się prawdy historycznej. Seria, w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Przedstawieni w książkach święci to normalni ludzie mający swoje wzloty i upadki. Jedni z nich pochodzili z biednych rodzin, inni byli bogaci. Ale wszyscy kochali Boga oraz ludzi i swoimi uczynkami zasłużyli na świętość. To książki, które żyją... przepiękna szata graficzna... piękne i kolorowe ilustracje, rozstrzelony druk, co rusz pogrubiony, zmieniony, śliskie strony, sztywna, dmuchana okładka, poręczny format i ten tekst... piękny, rymowany! Dodatkowo, na końcu każdej książki znajduje się krzyżówka, dzięki której czytelnicy mogą sprawdzić zdobytą wiedzę na temat życia wybranych świętych. Brawo dla autorki, za stworzenie tak świetnych książek.
Święty Jan Paweł II - wierszowana historia życia Jana Pawła II - od narodzin, dzieciństwa, lat młodości, poprzez dramatyczne wydarzenia związane z utratą bliskich, wybuchem wojny, przeróżne pasje i odnalezienie swej drogi w kapłaństwie, aż do śmierci... To nie jest zwykła biografia... to wspaniała i piękna historia życia człowieka dobrego, otwartego na innych, ceniącego życie proste i kochającego "piłkę, narty, wodę, góry, las, kajaki, ciastka z kremem oraz żarty", wielki myśliciel, poeta. Z książki dowiadujemy się o jego powołaniu do kapłaństwa... a ksiądz był z niego wspaniały, dzieci go kochały, dorośli uwielbiali. Potem były studia, praca akademicka, duszpasterstwo, nominacja biskupa i kardynalska, aż wreszcie wybór na papieża... służba ludziom aż do śmierci oraz kanonizacja.

Nasze dzieci urodziły się po śmierci tego wielkiego człowieka i to od nas w dużej mierze zależy, kiedy i w jaki sposób, będą miały okazję go poznać. A poznać powinno go każde dziecko! Ta książka jest wspaniałą okazją ku temu. Napisana została "z jajem", pełna anegdot z życia Ojca Świętego... cudownie będzie się ją czytało zarówno 7latkowi jak i starszym dzieciom czy dorosłym.Święta Faustyna Kowalska - historia Heleny, która wychowywała się w ubogiej wielodzietnej rodzinie. Jej dzieciństwo było pełne pracy w domu, z dobrodziejstw szkoły nie dane jej było się cieszyć długo... po ukończeniu trzech klas musiała zrezygnować z dalszej edukacji, aby zwolnić miejsce młodszym dzieciom. Wraz z włożeniem habitu przyjęła imię Faustyna. Uważana za dziwaka, ze względu na swoje objawienia, spisała wszystko w dzienniku, a pod wpływem jej wytycznych powstał obraz Jezusa Miłosiernego.Święty Mikołaj z Miry - historia tego jedynego, prawdziwego św. Mikołaja. Historia, po przeczytaniu której dzieci zmienią odrobinę swoje poglądy na temat św. Mikołaja... ale nie lodźcie się, że zapomną i nie będą domagać się prezentu mikołajkowego ;) Na to nie ma co liczyć. Historia chłopca, który wyróżniał się na tle rówieśników otwartością i życzliwością, otaczał się zawsze sporą grupką przyjaciół. Nigdy nie zależało mu na pieniądzach i bogactwie, dlatego wszystko co miał, oddał biednym i wyruszył w świat. Historia, która uświadamia dzieciom, że nie posiadanie a właśnie dzielenie się z innymi tym co mamy sprawia najwięcej radości i satysfakcji.
  

Święty brat Albert - historia małego Adama Chmielowskiego, który później przyjął imię brata Alberta – chłopca o wielkiej wyobraźni, który pragnął zostać malarzem. Ale życie jego okazało się o wiele bogatsze... studia, udział w powstaniu, w którym został ranny (konieczna była amputacja nogi...), podróże, pasja do malarstwa. Różne koleje losu doprowadziły go wreszcie do odnalezienia swojego powołania... niesienia pomocy innym: biednym, bezdomnym. Założył zakon, rozwijał i poszerzał działalność, niestrudzenie i z poświęceniem wspierał najuboższych.Przyjaciele dzieci - książka ukazująca sylwetki trzech świętych: Filipa Neri, Urszuli Ledóchowskiej i Jana Bosko. Te trzy osoby łączy szczególna misja... niesienie uśmiechu, niepoprawny optymizm i wiara, że dzieci potrzebują nauczycieli.Filip Neri był bardzo pogodną osobą, nie mógł usiedzieć na miejscu. Czuł, że powinien ruszyć daleko w świat, aby moc zrobić coś dobrego. Wszędzie gdzie się pojawiał zjednywał sobie ludzi życzliwością. Poświęcanie uwagi każdemu mijanemu człowiekowi a także brak pośpiechu sprawiło, że ludzie mu ufali, dzięki czemu mógł szerzyć swoja wiarę. Po kilku przeprowadzkach osiadł w Rzymie, gdzie założył Oratorium. Filip Neri jest dobrym przykładem na to, że świętość nie oznacza ponurej miny i nudy.

Urszula Ledóchowska była niesfornym dzieckiem i zaskoczyła wszystkich wstępując do zakonu. Szybko jednak zrozumiano, że jej entuzjazm i odwaga są atutem w głoszeniu Słowa Bożego. Jej codzienna praca, podróże, nauka przyczyniły się do stworzenia szkół dla dzieci.


Święty Jan Bosko... cierpliwy i otwarty na dzieci, uważnie słuchał, angażował do wspólnej pracy i pozwalał snuć dzieciom marzenia. Został księdzem i poświęcił się pracy z trudnymi dziećmi i młodzieżą. Podchodził do innych ze spokojem oraz miłością i w ten sposób przemieniał ich serca. 

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze