Wielka księga ssaków


Wielka księga robali to prawdziwy hit wśród książek dla dzieci! Dlatego, gdy światło dzienne ujrzała kolejna publikacja z tej serii jedno było pewne... musi zasilić naszą domową bibliotekę :) Zasiliła! Odkrywanie tajemnicy ssaków z taką książką to czysta przyjemność.


Zapraszam zatem na podróż po ssaczym świecie...


Tak jak w przypadku księgi robali tak i tutaj już na samym początku autor stawia przed czytelnikiem pierwsze zadanie i zaprasza na wielką przygodę z ssakami w roli głównej.Co oznacza słowo ssaki? Czym się charakteryzują? Co wyróżnia je spośród innych zwierząt? Co je łączy? A co dzieli? Czyli na początek rodzinne powiązania ssaków.

Wstęp to piękne zaproszenie do świata ssaków, w którym to poznamy aż 19 wybranych gatunków żyjących na sawannie, w lasach, w dżungli czy buszu, w górach, na brzegach rzek a nawet te żyjące w czasie epoki lodowcowej. 
Jakie gatunki ssaków znajdziemy w książce? Od tych bardzo popularnych... lis, wilk, tygrys, lew po te mniej znane (a nawet odważę się napisać... nieznane)... binturong czy ratel. Każdemu warto się przyjrzeć z bliska bowiem każdy cechuje się czymś wyjątkowym. Nie ma tu skomplikowanych nazw czy zbędnych opisów, za to są krótkie, konkretne informacje o zwierzakach. W książce tej nie ma zdjęć, są za to przepiękne, kolorowe ilustracje własnoręcznie namalowane przez autora. Ilustracje posiadają mnóstwo szczegółów, którym z pewnością dzieciaki poświęcą ogrom czasu. Całość prezentuje się na prawdę świetnie.
Na końcu książki mamy ssaczą wiedzę - takie minimum, które czytelnik powinien wiedzieć. Jest również indeks, dzięki któremu bez problemu odnajdziemy interesującego nas ssaka. 

Wielka księga ssaków to świetny przewodnik ukazujący fascynujący świat ssaków i w tajemnicy zdradzę Wam, że na horyzoncie widać już kolejną książkę z tej serii... tym razem będziemy podziwiać morskie zwierzęta. Extra bo książki doskonałe zarówno dla przedszkolaków, dzieci wczesnoszkolnych jak i tych wszystkich, których lubią czytać o zwierzętach :)Wydawnictwo Wilga 
Autor: Yuval Zommer
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Ewelino, kiedyś polecałaś sklep dobrezabawki.com. Zapisałam sobie ten sklep i przyszedł czas na zakupy. Myślę o klockach TEKST dla 4 letniego synka i zastanawiam się czy będą już dla niego odpowiednie, jak myślisz?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)