Biblia opowiedziana i objaśniona


Maj to bez wątpienia czas Pierwszych Komunii Świętych. Często gęsto mamy problem z prezentem dla małej "komunistki" czy "komunisty". Chcemy aby był to prezent wartościowy, coś co zostanie z dzieckiem na dłużej, będzie pamiątką... świetnym dodatkiem do takiego prezentu jest nowość Wydawnictwa Papilon... Biblia opowiedziana i objaśniona


60 najważniejszych postaci i wątków Starego i Nowego Testamentu... od historii o Adamie i Ewie, po narodziny, nauczanie i śmierć Jezusa. Każda z opowieści napisana prostym językiem, zawiera krótkie ale ciekawe objaśnienia. Każda rozkładówka to nowy temat i historia. Każda z nich posiada zawsze taki sam układ... duży tytuł opowieści ze skrótem w podtytule, krótki tekst umieszczony w centralnej części, dodatkowe fakty, ciekawostki, objaśnienia dotyczące kontekstu historycznego, społecznego i kulturowego. Każda rozkładówka posiada również wspaniałe ilustracje... proste o stonowanej kolorystyce.


Na kilku rozkładówkach umieszczono dodatkowe informacje... o cudach Jezusa, chrześcijańskich symbolach w sztuce, o zwierzętach pojawiających się w Biblii, prorokach czy apostołach. Znajdziemy również mapy przedstawiające miejsca akcji.Każdy z rozdziałów ma swoją barwę przewodnią... fiolet, oliwkową zieleń, pomarańcz czy brąz.I choć książka skierowana jest głównie do dzieci a świadczy o tym prosty, przejrzysty język a także ilustracje to przeczytać ją powinien wierzący w każdym wieku wszak Biblii nie wypada nie znać.

Biblia opowiedziana i objaśniona stanowi echo współczesnych duchowych rozważań oraz może być punktem odniesienia i przewodnikiem biblijnym dla całej rodziny.

To nie tylko piękny prezent komunijny, to również cenny nabytek do każdej domowej biblioteki.

  

Biblia opowiedziana i objaśniona
Wydawnictwo Papilon
Tekst: Jean-Michel Billioud
Tłumaczenie: Magdalena Kamińska-Maurugeon
Ilustracje: Hélène Georges
Liczba stron: 172
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

0 Komentarze