Gry karciane od WIRNauka czytania metodą sylabową sprawdziła się u dwójki z czwórki moich dzieci. Zapytacie tylko u dwójki? Tak! Bowiem nauka czytania kolejnej dwójki dopiero przede mną... kolejną przygodę rozpoczniemy już po wakacjach z ostatnią jeszcze chwilkę musimy zaczekać... przynajmniej 3-4 lata ;) Uważam, że metoda sylabowa to najbardziej skuteczna metoda nauki czytania. Ci co nas znają i czytają doskonale wiedzą, że uwielbiam tworzyć pomoce dydaktyczne moim dzieciakom, zarówno z matematyki jak i właśnie pomagające w nauce czytania. Wszystkie nasze zabawy... (tak, zabawy!) bo my uczymy się bawiąc możecie znaleźć TUTAJ. Nasza nauka nie opiera się tylko na moich pomocach. Lubimy posiłkować się ciekawymi i dobrze przygotowanymi "gotowcami". Jeśli chodzi o naukę czytania to Wydawnictwo WIR wiedzie prym w takich "gotowcach".


Co mówi?, Kuku sylabowe i Makao sylabowe – to trzy karciane gry, które uczą czytać już dzieci 3letnie. Gry, które w ciekawy sposób urozmaicą naukę. Gry, które sprawdzą się zarówno w zabawach w domu, w przedszkolu jak i podczas terapii w gabinetach logopedycznych. Gry, które nie tylko uczą czytać ale i rozwijają spostrzegawczość. Każda gra zawiera propozycję gier wraz z instrukcją ale tak naprawdę karty te stwarzają dużo więcej możliwości zabawy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i poziomu wiedzy naszych dzieci. Karty są wykonane porządnie choć te przeznaczone dla młodszych dzieci mogłyby być ciut grubsze. Kolorystyka dość przyjemna dla oka... moją prawie już 3,5latkę najbardziej urzekły sympatyczne zwierzątka.Co mówi? Samogłoski i onomatopeje to gra przeznaczona dla dzieci 3+.

W pudełku znajdują się 2 talie kart o zróżnicowanym poziomie trudności:
- z samogłoskami - do łatwiejszych rozgrywek
 


- z onomatopejami - do trudniejszych gier


Korzystając z dowolnej talii, można zagrać w Memory, Piotrusia, Podaj dalej.
Kuku sylabowe - to 52 karty zawierające sylaby z paradygmatem P i M.


Rozgrywka jest oparta na prostych zasadach gry "kuku". W zabawie może brać udział od 2 do 5 graczy w wieku 4+. Ja z moimi dzieciakami na pewno wykorzystam je również do innych zabaw a nasze pomysły na nie z pewnością zobaczycie już jesienią na blogu :)
 

Makao sylabowe to również talia składająca się z 52 kart. Rozgrywka jest oparta na prostych zasadach gry "makao". W grze może brać udział od 2-5 dzieci w wieku 7+.Na stronie Wydawnictwa możecie pobrać darmowy plik z dodatkowymi pomysłami na gry i zabawy KLIK


Jeśli planujecie naukę czytania ze swoimi dziećmi gorąco POLECAM gry karciane od WIR.

Prześlij komentarz

0 Komentarze