Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami
Fajnie wydane, z pomysłem "gotowce", dzięki którym przedszkolaki z uśmiechem na ustach wkroczą w świat cyferek i liczenia zawsze są u nas mile widziane. Bo królowa jest tylko jedna... matematyka ;)


Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami to kolejna świetna publikacja Wydawnictwa Nasza Księgarnia zawierająca różnorodne zadania, które w ciekawy sposób doskonali matematyczne umiejętności (wcześniejsze to Absolutnie fantastyczne labirynty oraz Absolutnie fantastyczne łamigłówki). A nauka połączona z dobrą zabawą jest najlepszym sposobem na rozwój umiejętności.

Co znajdziemy w książce?
Cała masę magicznych liczb, którym towarzyszy moc zabaw... kolorowanek według kodu, zagadek, rebusów, krzyżówek, piramid i labiryntów a wszystko okraszone bardzo różnorodną i kolorową grafiką. W publikacji znajdziemy zadania rozwijające umiejętność dodawania i odejmowania, planowania, orientacji przestrzennej. Są one zróżnicowane pod względem wieku... zadania dla przedszkolaków 4-5lateków występują w przewadze ale również znajdzie się kilka zadań dla pierwszaka.


Wśród zadań są zadania zarówno dla chłopców (świat rycerzy i duchów, odległe galaktyki i kosmos, świat dzikiego zachodu i odważnych kowboi, świat policjantów i złodziei, świat wielkich budowli) jak i dziewczynek (zadania w towarzystwie tancerek i motylków, bajecznych wróżek i słodkich zwierzaków, morskich stworzeń i pięknych syren).Książka zawiera ponadto wszystkie rozwiązania zadań, które znajdują się na ostatnich stronach książki. Czy są one potrzebnie? Myślę, że nie bowiem przedszkolaki nie mają najmniejszych problemów z rozwiązywaniem zadań tak więc rodzice nie powinni mieć problemów ze sprawdzeniem ich poprawności ;) A takie umieszczanie odpowiedzi kusi tylko dzieciaki z ich korzystania. Zupełnie niepotrzebnie.Bez dwóch zdań... POLECAMY całym sercem, przedszkolaki rozwiązują zadanie za zadaniem, książka wciąga na maksa... Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami

Prześlij komentarz

0 Komentarze