Ćwiczymy koncentrację

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi i skierowania jej na określoną myśl, przedmiot, zagadnienie, wydarzenie, sytuację, zjawisko, bodziec i utrzymywanie jej w czasie.

Koncentrację jak każdą inną umiejętność można rozwinąć poprzez odpowiednie ćwiczenia.
 
Dlaczego warto ją ćwiczyć i rozwijać? Ponieważ koncentracja jest kluczem do lepszej pamięci, efektywnej nauki, pracy, osiągania sukcesów życiowych a nawet zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Dlatego też nieustannie dbam o to aby moje dzieciaki ćwiczyły swoją koncentrację. Nieustannie buszuję po necie za ciekawymi, wciągającymi i wspomagającymi trening koncentracji produktami.


Tym razem padło na tworzenie kolorowych mozaiek za pomocą naklejek. Dzieci naklejki uwielbiają więc to musiało się spodobać ;)

Wersja chłopięca to dinozaury, dziewczęca to motylki. Każdy zestaw zawiera dwie plansze. Dinozaury to ponumerowane kwadraciki. Z kolei motylkom należy wykleić skrzydełka. Zadaniem dziecka jest przykleić odpowiedni kolor naklejki na kwadracik z daną cyfrą. W zestawie jest instrukcja z oznaczeniem cyfr i kolorów. Dziecko może także stworzyć własną wersję kolorystyczną i właśnie tą opcję zabawy wybrały moje dzieciaki.
W zestawie z dinozaurami naklejki są błyszczące. Motylki są brokatowe. W jednym i w drugim przypadku efekt końcowy robi wrażenie. Jeśli chodzi o jakość... pierwsza klasa. Nawet 3latek poradzi sobie bez problemu z odklejeniem naklejki i przyklejeniem jej na planszę. Naklejki dobrze trzymają się powierzchni planszy, nie odklejają się od niej, nie spadają (jedynie w przypadku gdy skleją się dwie naklejki ze sobą są praktycznie do wyrzucenia, nie ma możliwości ich oddzielenia i ponownego użycia)
Bardzo fajna zabawa ćwicząca nie tylko koncentrację uwagi dziecka ale również skupienie, cierpliwość a przede wszystkim motorykę małą. 


I uwierzcie mi... dziewczynki miałam z głowy przez godzinę! Siedziały i wyklejały, przy czym młodsza nadrabiała jeszcze buzią ;) Kuba skończył zdecydowanie szybciej m.in. też dlatego, że jego dinozaury miały zdecydowanie mniej naklejek do przyklejenia ;) Tak czy siak... bardzo fajna pomoc w ćwiczeniu koncentracji a przy okazji ładna ozdoba dziecięcego pokoju bowiem plansze są sztywne, kartonowe.


Zestaw artystyczny mozaiki Motylki
Zestaw artystyczny mozaiki Dinozaury

MajolinekPrześlij komentarz

0 Komentarze