Domino od Buu


Nauka przez zabawę najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy. Nauka bez przymusu, bez stresu a wiedza sama wchodzi do głowy. Ot, taką naukę lubimy najbardziej :) Lubimy również dzielić się z Wami naszymi łupami... genialnymi pomocami, które zdecydowanie ułatwiają nam naukę przez zabawę :) Dziś na tapetę bierzemy NIEzwykłe domino od Buu Strasznie Fajne Zabawki.


Rewelacyjna pomoc, rewelacyjna zabawa dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Moim zdaniem powinna się znaleźć w każdej szkole (ale to tylko marzenia a rzeczywistość jest jaka jest) a także w każdym domu.

Każdy z zestawów składa się z 28 drewnianych klocków, specjalnego stojaka, instrukcji oraz bawełnianego worka w przepięknej kolorystyce i wzorze.

Do wyboru mamy wersję matematyczną i ortograficzną.

Na czym polega zabawa?

Standardowo, jak w przypadku tradycyjnego domina osoby biorące udział w zabawie losują klocki i dopasowują do reszty, tworząc łańcuch.
W wersji matematycznej dzieci wykonują działania arytmetyczne a dokładniej dodawanie w zakresie 7-13 i dopasowują elementy według wyników.
  


Poza standardową wersją zabawy, można klocki wykorzystać na wiele, wiele sposobów opisanych w instrukcji. Wszystkich Wam nie pokażemy bo post stałby się bardzo dłuuuugi ale kilka z nich zdradzimy...

W dodawaniu możemy stosować prawo przemienności dodawania. Pozwala ono na zmienianie kolejności w jakiej składniki są dodawane, a suma pozostaje taka sama. A więc do dzieła... 


Możemy porównywać sumy z obu stron klocków...


Możemy użyć specjalnej planszy, przygotowanej przez Buu (którą można pobrać z ich strony) do kolejnych zabaw... dziecko losuje klocek i układa go dowolnie na planszy, wpisując wynik na prostokącie pod danym kafelkiem. Gdy cała plansza będzie zapełniona, klocki z niej ściągamy i ponownie mieszamy... a zadaniem dziecka będzie dopasowanie wyników do poszczególnych klocków tak aby ponownie zapełnić całą planszę. Ortomino z kolei to domino ortograficzne... czyli drewniane klocki, na których zostały umieszczone po dwa wyrazy z różnymi trudnościami, w zależności jaki rodzaj wybierzemy: u - ó, rz-ż, ch - h. My dziś bliżej przyjrzymy się wersji u - ó. Oj szkoda, że za moich czasów takich rewelacyjnych pomocy nie było... orłem z ortografii to ja nie byłam ;)


Tutaj klocki mają stykać się wyrazami o tej samej głosce z trudnością ortograficzną. Tak jak w wersji matematycznej tak i tutaj, oprócz podstawowego wariantu zabawy mamy wiele innych sposobów na utrwalanie zasad pisowni, które szczegółowo zostały opisane w instrukcji.


Wyrazy na klockach napisane są czcionką Elementarz, który doskonali technikę pisania ręcznego.
Klocki mogą dzieci układać w wersji płaskiej jak i przestrzennej (dzieci układają kafelki w górę - tworząc mur).


Zabawa z planszą wygląda bardzo podobnie... dziecko losuje klocek i układa go dowolnie na planszy, wpisując odpowiednią głoskę (trudność ortograficzną) na prostokącie pod danym klockiem. Gdy cała plansza będzie zapełniona, klocki ponownie mieszamy... a dziecka zadaniem jest dopasowanie wyrazów do poszczególnych trudności i ułożenie wszystkich klocków na planszy zgodnie z podanymi głoskami/literami.


Jeśli chcecie, by i Wasze pociechy podszkoliły się odrobinę w rachunkach czy też z ortografią były za pan brat koniecznie sprawdźcie ofertę Buu Strasznie fajne Zabawki :)
Prześlij komentarz

0 Komentarze