Kicia Kocia z okienkami


Jest taka kotka, którą uwielbiają moje dziewczyny. I choć ogólnie nie lubią kotów i się ich boją to tą jedną darzą ogromną sympatią... Kicia Kocia.


4latka lubi, gdy się jej ją czyta a 5latka z radością czyta już ją sama. Treść jest prosta i krótka dzięki czemu dziecko bez problemu rozumie o czym czyta. A ta książka jest wyjątkowa za sprawą dużej ilości okienek. 

Kicia Kocia wybiera się na spacer ze swoim młodszym bratem, który pragnie zabrać ze sobą ulubioną zabawkę. Tylko jest problem... zabawka gdzieś się mu zgubiła. Siostra pomaga mu w poszukiwaniach... przeszukują cały dom... w pokoju Numusia, a także w pokoju rodziców, w kuchni i w łazience, w pokoju Kici Koci i przedpokoju, zaglądają do szafek, pod łóżko, za zasłony, do lodówki i piekarnika, do wanny, nocnika i pralki. W dodatku mały czytelnik szuka razem z nimi. Czytając zdanie po zdaniu, odkrywa jednocześnie kolejne okienka w poszukiwaniu zguby. W takim przypadku czytanie to niezła zabawa. W przypadku dzieci młodszych, jeszcze nie czytających otwieranie klapek i nazywanie znajdujących się pod nimi rzeczy poszerza ich słownictwo, zapewnia element zaskoczenia i humoru tu nie brakuje/

Czy spacer dojdzie do skutku? Czy uda się odnaleźć ulubioną zabawkę? Koniecznie sprawdźcie to sami :)

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek?
Wydawnictwo Media Rodzina
Autor: Anita Głowińska
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tych książeczek , ale jeszcze nie mamy ich w naszej biblioteczce

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)