Wielka księga morskich zwierząt
Wielka księga ssaków i Wielka księga robali to prawdziwy hit wśród książek dla dzieci! Dlatego, gdy światło dzienne ujrzała kolejna publikacja z tej serii jedno było pewne... musi zasilić naszą domową bibliotekę :) Zasiliła! Odkrywanie tajemnicy morskich zwierząt z taką książką to czysta przyjemność.


Zapraszam zatem na podróż po morskim świecie...

Tak jak w przypadku poprzednich książek tak i tutaj już na samym początku autor stawia przed czytelnikiem pierwsze zadanie i zaprasza na wielką przygodę z rybami w roli głównej.


Wstęp to piękne zaproszenie do morskiego świata, w którym to poznamy jej mieszkańców począwszy od ryb, mięczaków czy skorupiaków aż po gady i ssaki.
Jakie zwierzęta zatem znajdziemy w książce? Od tych bardzo popularnych... żółwie morskie, ośmiornice, meduzy, wieloryby, kraby. foki, rekiny aż po te, których nazw nawet nie znałam...kryl, liry czy najeżyki.Każdemu warto się przyjrzeć z bliska bowiem każdy cechuje się czymś wyjątkowym. Nie ma tu skomplikowanych nazw czy zbędnych opisów, za to są krótkie, konkretne informacje o zwierzakach. W książce tej nie ma zdjęć, są za to przepiękne, kolorowe ilustracje własnoręcznie namalowane przez autora. Ilustracje posiadają mnóstwo szczegółów, którym z pewnością dzieciaki poświęcą ogrom czasu. Całość prezentuje się na prawdę świetnie.

Wiedzieliście, że w morzu można znaleźć ryby... uwaga... latające? Że konik morski to tak naprawdę ryba? A kraby chodzą tylko w prawo albo w lewo? Niektóre płaszczki rażą prądem elektrycznym a mięsem z jednego tuńczyka można zapełnić 5500 puszek! To tylko niewielka część ciekawostek, które odnajdziemy w środku tej wspaniałej książki.


Na końcu książki mamy morską wiedzę - takie minimum, które czytelnik powinien wiedzieć. Jest również indeks, dzięki któremu bez problemu odnajdziemy interesującego nas morskiego zwierzaka. Wielka księga morskich zwierząt to świetny przewodnik ukazujący fascynujący świat morskich zwierząt. Po cichu liczymy na kolejne części książek z tej serii bowiem książki te są doskonałe zarówno dla przedszkolaków, dzieci wczesnoszkolnych jak i tych wszystkich, których lubią czytać o zwierzętach :)Wydawnictwo Wilga 
Autor: Yuval Zommer
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze