Czytam sobie - poziom 2

Książki z serii Czytam sobie to książeczki zarówno dla początkujących, czytających troszkę lepiej lub gorzej, szybciej, wolniej a a także dla dzieci, które w znakomity sposób opanowały już sztukę czytania. Do której grupy zaliczają się moje dzieciaki? Do tej, która z pewnością musi jeszcze troszeczkę popracować nad płynnością :)


Pracujemy więc na wspomnianych książeczkach ale przeskakujemy na poziom wyżej. Książeczki z tej serii są ciekawe, zabawne a przede wszystkim dzieciaki czytają je za jednym podejściem tak jak mój 8latek bądź dzielą je na połowę jak moja 5latka. W książkach tych zdecydowanie zwiększa się ilość tekstu do przeczytania, zdania są dłuższe, złożone i pojawiają się elementy dialogu. Tak jak w poziomie 1, tak i tutaj teksty nie zawierają absolutnie żadnych utrudnień, nie ma zmiękczeń, dwuznaków ani trudnych słów, pojawiają się jedynie słowa z literką h. Lubimy te książeczki za dużą czcionkę, która zdecydowanie ułatwia czytanie oraz za ilustracje, które rozbudzają zainteresowanie czytaniem.

O czym poczytamy na poziomie 2? Chociażby o dziewczynce, którą niespodziewanie odwiedziła złota papuga. Ta zaś uciekła z zoo i pilnie potrzebuje pomocy ponieważ zniknęło jej jajo. Historia pełna przygód. 

Przygody psiego detektywa Tytusa, który rozwiązuje zagadkę zaginionego portretu czy też iście wybuchowa wybuchowa mieszanka historyjek o fantastycznych chłopcach i dziewczynkach rozbawi nas do rozpuku.
Seria książeczek Czytam sobie sprawdza z jaką uwagą i zrozumieniem dzieci przebrnęły przez wszystkie strony książki i nagradza trud dzieci włożony w przeczytanie książki. Czy nagradza? Naklejkami i dyplomem! Niby nic a jednak dobra motywacja działa wiele! 

Wydawnictwo Egmont dba o to aby seria tych książeczek wciąż wzbogacała się o nowe tytuły.


Cała seria do zdobycia TUTAJ.

Prześlij komentarz

0 Komentarze