środa, 25 lipca 2018

Czytam sobie - poziom 2

Kreatywnie w domu
Książki z serii Czytam sobie to książeczki zarówno dla początkujących, czytających troszkę lepiej lub gorzej, szybciej, wolniej a a także dla dzieci, które w znakomity sposób opanowały już sztukę czytania. Do której grupy zaliczają się moje dzieciaki? Do tej, która z pewnością musi jeszcze troszeczkę popracować nad płynnością :)


Pracujemy więc na wspomnianych książeczkach ale przeskakujemy na poziom wyżej. Książeczki z tej serii są ciekawe, zabawne a przede wszystkim dzieciaki czytają je za jednym podejściem tak jak mój 8latek bądź dzielą je na połowę jak moja 5latka. W książkach tych zdecydowanie zwiększa się ilość tekstu do przeczytania, zdania są dłuższe, złożone i pojawiają się elementy dialogu. Tak jak w poziomie 1, tak i tutaj teksty nie zawierają absolutnie żadnych utrudnień, nie ma zmiękczeń, dwuznaków ani trudnych słów, pojawiają się jedynie słowa z literką h. Lubimy te książeczki za dużą czcionkę, która zdecydowanie ułatwia czytanie oraz za ilustracje, które rozbudzają zainteresowanie czytaniem.

O czym poczytamy na poziomie 2? Chociażby o dziewczynce, którą niespodziewanie odwiedziła złota papuga. Ta zaś uciekła z zoo i pilnie potrzebuje pomocy ponieważ zniknęło jej jajo. Historia pełna przygód. 

Przygody psiego detektywa Tytusa, który rozwiązuje zagadkę zaginionego portretu czy też iście wybuchowa wybuchowa mieszanka historyjek o fantastycznych chłopcach i dziewczynkach rozbawi nas do rozpuku.
Seria książeczek Czytam sobie sprawdza z jaką uwagą i zrozumieniem dzieci przebrnęły przez wszystkie strony książki i nagradza trud dzieci włożony w przeczytanie książki. Czy nagradza? Naklejkami i dyplomem! Niby nic a jednak dobra motywacja działa wiele! 

Wydawnictwo Egmont dba o to aby seria tych książeczek wciąż wzbogacała się o nowe tytuły.


Cała seria do zdobycia TUTAJ.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates