Marchewkowe TRIO
Aby wesprzeć rodziców w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci, od września 2017 realizowany jest Program dla szkół, który to ma propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.


Program ten polega na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych... jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki owocowe, warzywne i mieszane, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką, kalarepę, pomidorki, mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Pierwszy posiłek dnia z rodzicami, a później porządne, pełne witamin drugie śniadanie w szkole to duży zastrzyk energii. Marchewka czy jabłko zjedzone na przerwie z kolegami i koleżankami z klasy jest o wiele lepsza niż batonik w samotności. A uwierzcie mi... niektóre dzieciaki jeszcze przed rozpoczęciem lekcji potrafią wcinać słodkie batoniki czy czipsy.
 

Oprócz promowania zdrowej diety, program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane. Program obejmuje liczne działania o charakterze edukacyjnym realizowane w części przez szkoły podstawowe tj.: promowanie wspólnego przygotowywania i spożywania drugiego śniadania czy organizowanie warsztatów oraz wycieczek tematycznych. Istotnym elementem działań promocyjnych i edukacyjnych jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego żywienia. Można go zobaczyć w telewizji, Internecie oraz w materiałach drukowanych... Pokażcie go dzieciom, niech posłuchają Chrumasa i na własne oczy przekonają się jak ważne jest prawidłowe żywienie.


Wszystko pięknie ale mamy wakacje! Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców w domu? Nie ma kolegów, jest rodzeństwo, które patrzy po sobie... jedno kręci nosem, to drugie robi to samo. U nas sprawdza się wspólne przygotowywanie posiłków. Drugie śniadanie i podwieczorek to jest ten czas, kiedy dzieciaki rządzą w kuchni. To oni dyktują warunki na co mają ochotę. Często gości u nas marchewka i wszystko co można z niej "wycisnąć".Świeżo wyciśnięty sok z marchewki to ich ulubiony sok. Często wybierają też mix marchewkowo-owocowy... z jabłkami, pomarańczą czy gruszką.

Lubią również domowy kisiel marchewkowy czy marchewkowe placuszki. 


A Wasze dzieciaki co lubią "wcinać" na drugie śniadanie?Prześlij komentarz

0 Komentarze