Promic-owe nowości

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię książki Wydawnictwa Promic. Lubię je również moje dzieci. Lubią, gdy to ja im czytam ale lubią też same po nie sięgać. Dziś pokażę Wam dwie wspaniałe nowości... wakacyjne nowości, które do nas trafiły.


Zwierzęta z kart Ewangelii - opowieści o niezwykłych spotkaniach - 12 zwierząt, 12 bardzo ciepłych i empatycznych opowieści, wydarzeń biblijnych opisanych z perspektywy zwierząt, 12 kart z Ewangelii. Od narodzin do zmartwychwstania - osnuta wokół wydarzeń ewangelicznych historia życia Zbawiciela widziana oczami małych, często niepozornych stworzeń. Wierny pies podążający do betlejemskiej stajenki, troskliwy wół ogrzewający Dzieciątko, niedoświadczony osiołek, niosący na swym grzbiecie wjeżdżającego do Jerozolimy Pana, kogut, który zapiał, gdy Piotr trzykrotnie wyparł się swego Mistrza i wreszcie gołębica widząca chwałę Zmartwychwstałego. Bo tak na prawdę mało kto zwraca uwagę na zwierzęta występujące na kartach Biblii, to ludzie i wydarzenia przykuwają naszą główną uwagę. Tu  Opowieści z jednej strony bawią, a z drugiej uczą, napisane w bardzo obrazowy i przystępny dla dziecka sposób.

Książka pięknie wydana, ilustracje pastelowe i takie delikatne, wspaniale współgrają z treścią.

Książka bez wątpienia jest godna uwagi, nie tylko na dobranoc.

Uciekający króliczek - piękna historia nie tylko o bezgranicznej miłości matki do dziecka... nie ważne co się stanie ona i tak zawsze będzie przy nim i będzie go kochać, ale również o zaufaniu, badaniu granic własnej wolności... bowiem tytułowy króliczek zapragnął uciec mamie i stał się niejako mistrzem w wymyślaniu tego jak to zrobi... a to zamieni się w rybę i odpłynie, a to stanie się ptakiem, który odfrunie ku niebu. Mama była jednak nieugięta i doskonale radziła sobie z "odnajdywaniem" syna - rodzicielska miłość jest wielka! Cała rozmowa między synem i mamą ma ukryty sens, przez co tekst czyta się z wielkim zainteresowaniem. 

Bardzo piękna i wzruszająca książka, której dopełnieniem jest wspaniała szata graficzna... czarno-białe szkice przeplatające się z kolorowymi artystycznymi ilustracjami. 

POLECAMY i zachęcamy do lektury!

Prześlij komentarz

0 Komentarze