sobota, 18 sierpnia 2018

Rebusy - zaszczepiamy pasję

Kreatywnie w domu

Dłuższy czas zabierałam się za przygotowanie kart pracy z rebusami dla mojego wtedy jeszcze 6latka. Dziś to już prawie 8latek a rebusów jak nie było, tak nie ma ;) I raczej w wersji przygotowanej przeze mnie nie będzie. Cóż... doby nie da się wydłużyć a przynajmniej ja nie potrafię. Gdyby któraś z Was umiała, chętnie przyjmę dobre rady jak tego dokonać ;)

Tymczasem dziś pokażę Wam moje rebusowe odkrycie. Dwie książeczki, przy których zarówno moja 5latka jak i wspomniany 8latek bawią się wyśmienicie. Młodsza w wersji słownej, starszak w wersji pisanej.


Rozwiązywanie takich rebusów to ciekawa aczkolwiek nieco inna forma łamigłówek, świetny trening logicznego myślenia a także wspaniała forma zabawy. 
Pierwsza część zawiera krótkie i dość proste rebusy do rozszyfrowania. W drugiej rebusów jest znacznie mniej ale w zamian znajdziemy tu uzupełnianki, krzyżówki, logogryfy, szarady.
POLECAMY na nudę i nie tylko deszczowe dni.


http://pryzmat.edu.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates