Dinozaury – skamieliny i pióraWśród książek są takie książki, które zdecydowanie podbijają serca moich dzieciaków od pierwszego wejrzenia. Mój 8-latek... fan dinozaurów? Nie koniecznie choć lubi do poduszki poczytać to i owo na ich temat. Lubi pod warunkiem, że ilość tekstu go nie przytłacza. Lubi, gdy czytany tekst jest ciekawy, wciągający i coś niecoś wnosi do jego wiedzy. Będzie czym zabłysnąć wśród kolegów ;)


Taką idealną książką okazała się nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia... Dinozaury – skamieliny i pióra. Bardzo wartościowa lektura, w której naukowe fakty wplecione w wartką akcję zostały okraszone bardzo atrakcyjnymi grafikami.
Książek o dino w naszej biblioteczce jest sporo. Każda jest inna... mniejsze czy większe encyklopedie, książki dla młodszych dzieciaków, kolorowanki. Ta książka jest inna od wszystkich. Na pewno w oko wpada grafika... z jednej strony typowo komiksowe obrazy, a z drugiej fajnie oddające rzeczywistość. Wszystko doskonale dopracowane... i te detale budzą zachwyt.


Książka przedstawia te starożytne stwory w ich środowisku naturalnym i podąża za paleontologami, którzy próbują rozwiązać największą zagadkę: co się stało z dinozaurami? Z książki dowiemy się jak na przestrzeni wieków rozwijała się wiedza ludzi o dinozaurach i czynnikach, które miały wpływ na ich rozwój, ewolucje i funkcjonowanie a nawet na ostatecznie wyginięcie... taka podróż w czasie od prehistorii, przez dawne czasy aż po współczesność. Główny temat komiksu to jednak ludzie, dzięki którym wiemy dziś tyle o dinozaurach. 


Zaskakujące fakty, przełomowe odkrycia, najważniejsze badania i punkty w dziejach paleontologii.Prześlij komentarz

0 Komentarze