środa, 5 września 2018

Motylkowa matematyka przedszkolaka

Kreatywnie w domu


Wakacje za nami, a więc najwyższa pora wrzucić kolejny bieg i coś niecoś się po-edukować domowo ;) Przed nami kolejny mam nadzieję fajnie spędzony rok pełen wyzwań...

Dziś zapraszam na pierwszą dawkę zabaw matematyką w wersji przedszkolnej.


Do zabawy potrzebujemy drewniane patyczki pomalowane na zielono oraz klamerki z jakimś motywem (najlepiej w dwóch różnych kolorach) - u nas to motylki... w końcu lato jeszcze trwa :)


Na każdym patyczku piszemy cyfrę, a dziecka zadaniem jest przyczepić tyle motylków do patyczka ile wskazuje cyfra. Dziecko odczytuje cyfrę, liczy motylki i ćwiczy małą motorykę.
Do kolejnej zabawy przygotowałam zalaminowane karteczki z cyferkami. Podejmujemy pierwsze próby dodawania... Jak się okazało moja prawie już 4latka po zabawie stwierdziła... dla mnie to bułka z masłem :D

Układamy dziecku działanie - w tym przypadku dodawanie - tłumaczymy dziecku na czym ono polega i co musi zrobić a reszta należy już tylko do dziecka... przypinanie odpowiedniej ilości motylków w każdym kolorze, zliczanie ich wszystkich i wybieranie właściwej liczby jako wynik.

10 minut zabawy dziennie z pewnością w późniejszym czasie zaprocentuje :)


Bawicie się z nami?

https://mamajanka.blogspot.com/2018/09/poszkolne-2018-zbior-pomysow-i-pomocy.html

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates