Rok na targu


Odkąd ukazała się pierwsza książka z tej serii, z ogromną niecierpliwością czekamy na każdą kolejną nowość. Dzieciaki lubią je bardzo i zawsze z wielką radości witają je w swoich książkowych zbiorach. Książki dużego formatu, grube kartonowe strony czynią je książkami dziecioodpornymi ;)


Rok... 12 miesięcy... 12 rozkładówek i miejsce, w którym zawsze dużo się dzieje... targ. To na nim zobaczymy cykliczność i sezonowość lokalnych produktów... zdrowe warzywa, ciekawe rękodzieło, ozdoby, książki, kwiaty i pyszne lody. Można tu kupić dosłownie wszystko. Widać upływające miesiące, zmienność pogody, oznaki każdej z pór roku. Niektórzy sprzedają te same towary cały rok, inni zaś mają stanowiska dostosowane do zmieniających się sezonów.

Na pierwszej stronie możemy bliżej przyjrzeć się sprzedawcom i stałym gościom targu... pan Staszek prowadzi gospodarstwo rolne, a przyjeżdża na targ w towarzystwie swojej kury Rebeki, zielarka Skrzatula sprzedaje maści, kremy i herbatki własnej roboty, zaś Mikołaj książki, o których może godzinami rozmawiać. Wśród sprzedawców są i tacy, którzy chcą się jak najszybciej wzbogacić, nieważne jakim kosztem... sprzedają kwiaty w zimie, krzywe widelce, innym jeszcze razem dmuchane balony. A kogo znajdziemy wśród kupujących? Wśród kupujących jest m.in. pewna rodzina oraz emerytowana nauczycielka. Poza dorosłymi na targu są również dzieci oraz nie mogło zabraknąć zwierzaków... kura Rebeka, psotny osioł Piorun i kot Paragon, ich przygody też możemy śledzić z miesiąca na miesiąc.  Jakby na to nie spojrzał... dzieje się tu wiele.Polecamy całoroczny spacer po targu wszystkim przedszkolakom.

Rok na targu


https://nk.com.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze