Ciocia JadziaKsiążki, które pokochały moje dzieciaki. Książki, które zdecydowanie sprawiają, że po przeczytaniu jednej z nich, pragnie się mieć całą kolekcję. Książki, o których pisałam dość niedawno tutaj. Dziś kolejne książki z serii o... cioci Jadzi.

Wszyscy wiemy, że dziadkowie, ciocie i wujkowie to takie najukochańsze istoty na świecie, które rozpuszczają i spełniają najbardziej zwariowane zachcianki naszych dzieciaków. Tak jak tytułowa ciocia Jadzia, która jest właśnie taką najukochańszą ciocią, bardzo często odwiedzającą swoją najukochańszą bratanicę.


Dla tych, którzy nie znają jeszcze cioci Jadzi przypominam, iż jest to ciocia o której marzy każde dziecko... jest najlepszą przyjaciółką swojej małej siostrzenicy. Radosna, energiczna i bardzo wyluzowana ;) Ma świetne poczucie humoru i pomysły. Nigdy się nie poddaje i gna do przodu. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Z nią wszystko jest ciekawe i zabawne. Doskonale rozumie dzieci tylko dlatego, że nie zapomniała jak to jest być dzieckiem ;) Daje im możliwości zdobywania doświadczenia i nauki na własnych błędach. Zawsze potrafi znaleźć radę. Takiej cioci nie da się nie lubić. Z taką ciocią nie można się nudzić. Taka Ciocia to prawdziwy skarb!


Każda książka to inna przygoda z ciocią i jej bratanica w roli głównej. Poznajemy historię znajomości cioci Jadzi z wujkiem Zenkiem. Razem z ciocia wybierzemy się do stolicy słonecznej Italii, gdzie nie tylko poznamy kulturę i zwyczaje panujące w Rzymie ale także poznamy największe zabytki tego pięknego kraju. Dowiemy się również, które tradycyjne potrawy warto spróbować odwiedzając stolicę Italii. Wyprawa do Rzymu pełna jest niesamowitych przygód... Począwszy od lotu samolotem, podczas którego bratanica cioci z przyjaciółka postanawiają sprawdzić jak działają kamizelki ratunkowe, przez fakt okrzyknięcia cioci polska bohaterka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ciocia udając się na uroczyste wręczenie medalu ubiera... Pomarańczowe szorty i koszulkę z Kaczorem Donaldem. Ot, cała ciocia JADZIA. Ten niecodzienny strój sprawia, że ciocia nie zostaje wpuszczana do Ambasady. Medal jednak otrzyma ale w... I tego dowiecie się już sami, gdy sięgnięcia po książkę. Wyprawa do Rzymu potwierdza tylko fakt, że z ciocią Jadzia nie sposób się nudzić. Ciocie Jadzie poznamy również jako pracownice szkoły. Gdy jej bratanica debiutuje jako uczennica, ona w tej samej szkole rozpoczyna pracę jako... Woźna. Takie wsparcie w szkole jest nieocenione. I choć praca woźnej niektórym wydaje się dość mało atrakcyjnym zajęciem to ciocia Jadzia w tej roli sprawdza się wyśmienicie... Pomaga ona bowiem w rozwikłaniu najtrudniejszych problemów, zawsze służy dobra rada i wsparciem. Zostaje nawet "ciocią" wszystkich dzieci, ale tego to akurat można było się spodziewać.

Ciocia Jadzia to prawdziwa skarbnica wiedzy... z nią dowiemy się co zrobić z plamą na dywanie, dlaczego najwięcej jest muchomorów czy też co to jest punkt orientacyjny a także to czy zawsze trzeba gotować wedle przepisu.


W książkach dzieje się dużo, nawet bardzo dużo. Wszystko okraszone ogromną dawką dobrego humoru, mnóstwem zabawnych dialogów oraz świetnych ilustracji utrzymanych w stylu bardzo prostych rysunków komiksowych.

Ciocia Jadzia
Ciocia Jadzia w Rzymie
Ciocia Jadzia. Szkoła
Ciocia Jadzia. Tęcza 

Prześlij komentarz

0 Komentarze