Hej! to moja ryba!Hej! To moja ryba! rewelacyjna gra rodzinna o banalnie prostych zasadach, połączenie łamigłówki z doskonałą zabawą. Gra przeznaczona dla dzieci 6+.


Co wchodzi w skład gry?
- 16 plastikowych pingwinów po 4 z każdego koloru (żółty, czerwony, zielony, niebieski)
- 60 kafelków z krami lodowymi, na których leży 100 smakowitych rybek... niektóre kafelki to tylko jedna ryba (i tych kafelków jest najwięcej), inne mają ich dwie, te najbardziej atrakcyjne to aż trzy sztuki (tych z kolei jest najmniej)
- instrukcja
Zadaniem graczy jest zarządzanie swoimi pingwinami w taki sposób aby zdobyć jak największą ilości ryb, a także odciąć od nich swoich rywali. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie najwięcej ryb. Cel wydaje się bardzo prosty? Nic bardziej mylnego, ponieważ na drodze do sukcesu stają przebiegłe pingwiny rywali a także... uwaga! kurcząca się tafla lodu.


Planszę rozkładamy w sposób losowy. Gracze kolejno ustalają, od którego pola będą chcieli zacząć i każdy z nich po kolei kładzie po jednym ze swoich pingwinów na wybranym kafelku tak długo, aż każdy gracz wystawi wszystkich swoich zawodników. W swojej turze każdy z uczestników może wykonać jeden ruch jednym, wybranym, własnym pingwinem. Podczas swojego ruchu należy pamiętać o kilku zasadach:
- pingwiny poruszają się o dowolną ilość kafelków po linii prostej
- nie wolno przeskakiwać innych pingwinów
- nie można przeskakiwać dziur w lodzie


Skąd te dziury? Po poruszeniu pingwinem zdobywamy kafelek, na którym wcześniej ten pingwin stał. Chodzi więc o to, aby umiejętnie ruszając się pingwinami, blokując i odcinając przeciwników, zdobyć jak najwięcej z tych 100 ryb. Aby to zrobić, trzeba nieco pokombinować i ciągle zastawiać pułapki na przeciwników uważając przy tym, aby samemu nie zostać na dryfującej po morzu, samotnej krze. Bowiem pingwin, który utknie na samotnej krze odpada z dalszej gry.

Gra dość dynamiczna, a rozgrywka na tyle krótka, że gracze nie zdążą się nią znudzić. Polecamy na długie, jesienne wieczory.


Hej! To moja ryba!

Prześlij komentarz

0 Komentarze