Jesienne liście - ZESTAWIENIE
Kolorowe liście to oznaki jesieni. W tym roku zdecydowanie później niż zwykle nabierają one jesiennych barw. Liść to doskonały obiekt w twórczych zabawach co dziś postaramy się Wam udowodnić. Przygotowałam dla Was zestawienie jesiennych zabaw z liściem w roli głównej... 


W naszych zabawach królują farbki plakatowe, papier kolorowy i bibuła. A wśród prac główny prym wiodą witraże. 

Stempelkowy liść... to zabawa, która spodoba się już nawet 2latkom. Tu nie liczy się precyzja w malowaniu, tu liczy się dowolność w pokrywania kartki kolorami. Maluch za pomocą gąbki stawia kolorowe stempelki, rodzic bądź w przypadku starszaka - sam starszak wycina kontury liścia na innej kartce, która to później przykleja na różnokolorowa kartkę. 


Kolorowa kartkę stworzona za pomocą stempelków możemy wykorzystać do wykonania liścia w formie mozaiki. Bardzo fajna i ciesząca oko praca, której proces powstawania możecie prześledzić tutaj.


Kolejny liść to wydzieranka. Małe paluszki pierwotnie targaja kolorowy papier na malutkie kawałki by następnie wypełnić nimi kontury liścia. 


Liść w wersji "liściastej" mozaiki. Uzbierana podczas spaceru liście tniemy na małe kawałki, a następnie kawałek obok kawałka przyklejamy do kartki. Wycięty z innej krótki szablon liścia naklejmy na liściasta mozaikę. 


Wśród zabaw nie może zabraknąć zabawy w tworzenie witraży na okno. Szablon liścia wycięty z kolorowego papieru, bibuła pocięta na małe kawałki, papier do pieczenia i do dzieła. 
Liście pięknie prezentują się na szybie, zwłaszcza w słoneczna pogodę. 


Mając pocięta bibułę na kawałki możemy wykorzystać ja również do stworzenia liścia przestrzennego. Nasz ulubiona metoda pracy... Kawałek bibuły nakładamy na kredkę bądź ołówek i przyklejamy do kartki. Kolorowy jesienny liść, którego instrukcja krok po kroku dostępna jest TUTAJ.

http://www.kreatywniewdomu.pl/2018/10/kolorowy-jesienny-lisc.html

 Liść w wersji czary-mary - KLIK

 http://www.kreatywniewdomu.pl/2018/10/czary-mary-czyli-jesienne-zabawy-z.html

Jesienny liść pianką malowany - KLIK

 http://www.kreatywniewdomu.pl/2018/11/jesienny-lisc-pianka-malowany.html

I jak się Wam podoba nasza kolekcja jesiennych liści?

Zachęcamy do wspólnej zabawy, zwłaszcza, że wieczory stają się coraz dłuższe. 


Prześlij komentarz

0 Komentarze