Książki o Polsce


Polska to kraj o pięknych tradycjach i bogatej historii. Dzieci zanim pójdą do szkoły z chęcią odkrywają tajemnice polskiej przyrody, wiele uczą się także podróżując po kraju, zwiedzając zabytki i podziwiając krajobrazy. Są takie książki, które bezpiecznie jest mieć w swojej domowej biblioteczce. Niby wszystko można wygooglować, ale brak prądu czy też brak internetu i klops. Wtedy ci, co mają wszystko w książkach, są wygrani. 11 listopada to taki czas, w którym częściej niż zwykle sięgamy po książki opisujące Polskę. My nadchodzący weekend spędzimy w towarzystwie dwóch książek w tym temacie... Książek pięknie wydanych, świetnie napisanych. To hołd ku chwale naszej ojczyzny, ukłon w kierunku najistotniejszych wydarzeń historycznych oraz wybitnych Polaków. Uważam, że każde dziecko powinno znać historię swojego kraju... kraju, w którym żyje. Powinno umieć wskazać stolicę kraju, w którym żyje oraz znać symbole, zabytki najważniejszych miast. Powinno znać nazwiska wybitnych pisarzy, naukowców. Książki, która pozwolą dzieciom lepiej poznać historię, przyrodę, bohaterów – ale też da pretekst do rozmów o tym, czym jest patriotyzm i co współcześnie oznacza bycie patriotą. Mnóstwo ciekawostek i treści sprawiają, że wiedza o Polsce przestaje być nudna.


Piękna, ilustrowana encyklopedia Polska. Moja ojczyzna, to wiedza o państwie polskim w pigułce. 5 głównych rozdziałów, w których zawarto najistotniejsze wiadomości o naszej ojczyźnie - położenie, symbole narodowe, język ojczysty, waluta, ustrój polityczny... jednym słowem wszystko to co każdy Polak powinien wiedzieć. Przedstawiono również sylwetki wielkich Polaków, którzy na przełomach wieków rozsławiali nasz kraj, jest podział administracyjny, a także poznamy Polskę województwo po województwie. Z książki dowiemy się również o naszych tradycjach ludowych... tradycyjna kuchnia, stroje ludowe, muzyka i sztuka różnych regionów oraz cały ogrom innych ciekawostek.
Książka ta jest bardzo pomocna w szukaniu odpowiedzi na wiele pytań zadawanych przez dzieci... pytań o nasz kraj...

Jak zorganizowane jest państwo polskie? Co to jest konstytucja i jakie były dzieje polskiej demokracji? Które polskie zabytki szczycą się światową rangą? Jakie zadania stoją przed Wojskiem Polskim? Które obszary zaliczamy do pereł polskiej przyrody?
Wszystkie wiadomości zawarte w książce są przedstawione w bardzo przystępny sposób, a kolorowa i bogata szata graficzna sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. 


Druga książka... Wielka księga małego patrioty bardziej dziecięca jeśli chodzi o grafikę. Już od okładki przyciąga ich swoją uwagą, a wnętrzem jak się za chwilę okaże wcale nie zawodzi wręcz przeciwnie robi na dzieciach wrażenie.
Co współcześnie oznacza patriotyzm? Co to jest ojczyzna i dlaczego to, skąd pochodzimy jest takie ważne? Dlaczego Polska jest megafajna? I co każdy mega Polak może zrobić dla kraju w którym mieszka? To tylko część pytań, które zostały postawione w książce. Pytań, na które młody czytelnik znajdzie odpowiedź.
POLECAMY! To książki dla dzieci, które powinny się znaleźć w każdej domowej bibliotece. Bez dwóch zdań, bez dyskusji!

Polska. Moja ojczyzna. Rodzinna encyklopedia ilustrowana
Wielka księga małego patrioty


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki 

Prześlij komentarz

0 Komentarze