Poznajemy cyferki z Blu-SkyNigdy nie ukrywałam, że mam bzika na punkcie matematyki i swoim bzikiem staram się zarazić moje pociechy. Dziś na tapecie 4latek w roli głównej i jej wstęp do świata matematyki. Rolę drugoplanową w naszych zabawach odgrywa świetna pomoc dydaktyczna stworzona przez p. Grzegorza i jego ekipę z Blue-Sky.


Dziś poznajemy a właściwie utrwalamy znajomość cyferek głównie z zakresu 1-5 by wkroczyć na wyższy cyferkowy poziom.


Oto nasza propozycja zabaw...

Wkręć (w dowolne miejsce na desce) tyle kulek ile wskazuje cyfra...


Wkręć tyle kulek w rzędzie ile wskazuje cyfra...Przygotowałam również karty pracy...Wkręć kulki we właściwe miejsca zgodnie z cyfrą pokazaną na karcie. Dziecko odszukuje wszystkie cyferki a następnie ich położenie przenosi na deskę. Bardzo fajne zadanie na ćwiczenie orientacji przestrzennej, a także spostrzegawczości.


Ćwiczymy również znaczenie pojęcia mniejsze/większe. Rodzic prosi dziecko aby odszukało wszystkie cyfry mniejsze bądź większe od jakiejś konkretnej cyfry np. większe od 2, a dziecka zadaniem jest odszukać i wskazać wszystkie te cyfry, następnie wkręcić kulki w odpowiadające im miejsca na desce.

Takie zabawy świetnie sprawdzają się wśród moich przedszkolaków, a wkręcanie kulek znakomicie działa na małą motorykę. Już niebawem kolejne zabawy z matematyką przedszkolaka i wkrętami od Blue-Sky.

Prześlij komentarz

0 Komentarze