Puzzle obserwacyjne Kapitana Nauka


Układanie puzzli niesie za sobą wiele korzyści. Pisałam o nich nie raz i nie dwa. Jako mama 4 dzieci doskonale wiem, że nie wszystkie dzieci pałają miłością do puzzli. U mnie z trójki dzieci mogłabym napisać, że tylko jedno tak naprawdę uwielbia je układać i mogło by to robić godzinami. Mikołaj nie mógł jej zawieźć i nie przynieść kolejnych pudeł wypełnionych puzzlami.

W tym roku Mikołaj postawił na puzzle Kapitana Nauka. Puzzle obserwacyjne, piękne, z bajecznymi ilustracjami... ilustracjami pełnych szczegółów.


Zwierzęta leśne to puzzle przeznaczone dla młodszych przedszkolaków. 54 dość dużej wielkości elementy do ułożenia, a w zestawie dodatkowo znajdziemy plakat, który najmłodszym dzieciom ułatwi układanie. Puzzle bowiem można układać na owym plakacie choć ja nie jestem zwolenniczką takowego układania puzzli. I te puzzle są dla mojej 4latki proste w ułożeniu niczym bułka z masłem.


Nieco trudniejszym zestawem do ułożenia są puzzle składające się ze 104 elementów - Pojazdy. Puzzle przeznaczone dla starszych przedszkolaków ale wiadomo dziecko dziecku nie równe i nic nie stoi na przeszkodzie aby i młodsze dzieci nimi się bawiły tak jak moja 4latka.


W obu zestawach na ułożonych obrazkach dzieje się duuuużo. W przypadku puzzli ze zwierzakami widzimy łosia, lisa, sarnę, motyle, żabki, myszki, króliczka, ptaszki, węża, kreta, mrówki, pająka i wiele innych zwierzątek. Zwierzątka są tak poukrywane, że trzeba dobrze się wpatrywać by któreś dostrzec. Puzzle z pojazdami są równie ciekawe... od taksówki, przez pojazdy budowy, autobus, radiowóz policji po samolot i łódki. Dodatkowo w obu zestawach w ramkach puzzli znajdują się pojedyncze elementy, które należy odszukać na obrazku. Taka zabawa w bystre oczko doskonale trenuje spostrzegawczość i koncentrację dziecka ;)
Kapitan Nauka. Puzzle obserwacyjne. Zwierzęta leśne 4+
Kapitan Nauka. Puzzle obserwacyjne. Pojazdy 6+

Prześlij komentarz

0 Komentarze