Rozświetlona matematyka - geometria
Uwielbiam pomoce przemyślane, pomoce, które budzą w dzieciach ciekawość, pomoce, które nie kurzą się na półkach a są w ciągłym użyciu. Taka pomoc edukacyjna właśnie wpadła w ręce moich przedszkolaków.


Rozświetlona matematyka - geomateria to niebanalna pomoc umożliwiająca dzieciom naukę kształtów, łączenie ich w ciekawe obiekty... od kolorowego motylka, przez ślimaka i kaczkę do budowania pociągu czy rakiety kosmicznej.Ilustrowane karty występują na dwóch różnych poziomach... łatwiejszy ma wyznaczone kontury kształtów i tutaj dziecko dopasowywanie konkretne kształty oraz nieco trudniejszy, w którym wyznaczony jest tylko kontur główny, a dziecko ma swobodę ruchów w doborze kształtów.


W zestawie dzieciaki  odnajdą również kolorowe tafelki o 6 różnych kształtach (każdy kształt ma swój kolor).Całą atrakcją tej pomocy jest tablica, na której dziecko rozwiązuje zadania. Ale nie jest to byle jaka tablica bowiem owa tablica jest podświetlana! Te iskierki w oczach, które zobaczyłam u moich dziewczyn... widok bezcenny ;)

To podświetlenie czyni zabawę magiczną...


Bardzo fajna pomoc ułatwiająca dzieciom zrozumienie zależności między kształtami. Obrazki dzięki temu można układać na kilka sposobów.


Dodatkowo dzieci mogą układać własne wzory zgodnie z tym co podpowie im wyobraźnia. Mogą porównywać, kombinować, bawić się kształtami dp woli.Czy polecamy?

Z czystym sumieniem! 


Rozświetlona matematyka - geomateria  do kupienia w  pomoce dydaktyczne dla szkół i przedszkoli - educarium 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze