Układanki wielkanocne - łączenie cech

Układanki łączenie cech to układanki logiczne wspomagające m.in. analizę i syntezę wzrokową, koncentrację i zapamiętywanie, umiejętność odkrywania zasady, według której połączone są poszczególne obrazki, myślenie przez analogię, umiejętność łączenia (syntezy) dostrzeżonych cech.

Dziś zabawa układankami na dwa sposoby.

Układanka dwuelementowa - dziecko łączy wzór pisanki z kolorem.Pierwsza sposób zabawy to układanie od lewej do prawej z góry na dół...Drugi sposób to zabawa, w której wykorzystujemy kostki. Na jednej kostce znajdują się wzory umieszczone na pisankach, na drugiej kolory. Dziecko rzuca obiema kostkami, szuka odpowiedniej pisanki i przyczepia ją w odpowiednie miejsce na planszy.
Kolejna układanka, to układanka, w której dzieciaki poćwiczą również liczenie. Należy bowiem dopasować kolor pisanki z właściwą ilością pisanek w koszyku. I tu również zabawa na dwa sposoby... układanie od lewej do prawej z góry na dół...

A także zabawa z kostkami, na których znajdują się cyferki oraz kolory pisanek. Zabawa identyczna jak ta w układance wyżej.
Na filmiku zobaczycie jak fajnie można się bawić z maluszkami i przedszkolakami :)

Zapraszam do oglądania...
Jeśli jesteś zainteresowana/y otrzymaniem powyższych kart pracy napisz do mnie :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pamiętaj, że otrzymane karty są przeznaczone tylko i wyłącznie do Twojego domowego użytku a nie na sprzedaż.


https://bajdocja.blogspot.com/2019/03/matematyka-na-swieta-4-zaproszenie.html?fbclid=IwAR1Lmf-PTidYAD3phsALbKSuoz0DydZCRzDZlRfw7BUbrcXbt5iR08zsOv4

Prześlij komentarz

0 Komentarze