Karciane gry od Artyk


Dawno nie było u nas nowości jeśli chodzi o gry. Troszkę to nadrobimy bowiem potrzebujemy nieco odświeżyć naszą półkę z grami. Na pierwszy rzut bierzemy na tapetę gry karciane od ArtykGame. Gry bardzo przyjemne, idealne dla przedszkolaków i starszaków.


Dwie z nich to gry dla młodszych dzieci, przedszkolaków choć i mój szkolny uczeń chętnie z nami gra :) 


A Ty kim chcesz zostać? świetnie sprawdzi się nie tylko w domu ale i w przedszkolu. Gra, która rozwija słownictwo u dzieci, uczy rozpoznawania zawodów, tworzenia synonimów, skojarzeń bowiem zadaniem gracza jest opowiedzieć czyj wizerunek przedstawia wylosowana przez niego karta. Uwaga... gracz nie może użyć nazwy zawodu ani słów podobnych. Pozostali gracze starają się odgadnąć jaki zawód skrywa się na karcie. Mają na to ograniczony czas. My jednak wolimy grać bez użycia klepsydry. Grę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odgadnie 10 zawodów.


Gra zawiera aż 80 kart! To 80 różnych zawodów... strażak, policjant, hydraulik, nauczycielka, sędzia, budowlaniec, kurier, dyrygent...Mały tropiciel to połączenie gry na spostrzegawczość i refleks. Gra na trzech poziomach trudności, także mogą w nią grać zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Gra polega na szukaniu brakującego obrazka na karcie. Zanim gracze jednak przystąpią do szukania, przyglądają się obrazkom znajdującym się na awersie karty. Oczywiście tak jak w poprzedniej grze, można użyć klepsydry. Wygrywa ten gracz, który uzbiera odnajdzie najwięcej brakujących obrazków.


Gra zawiera 84 dwustronne karty podzielone na 3 stopnie trudności:
- karty zielone z 5 obrazkami na awersie
- karty niebieskie z 6 obrazkami na awersie
- karty czerwone z 7 obrazkami na awersie

Rewers każdej z karty zawiera o jeden obrazek mniej.
Sprytne oko również łączy w sobie elementy gry na spostrzegawczość i refleks. W grę można grać na dwa sposoby. Ale o tym za momencik. Gra zawiera 84 karty, w których 52 to karty z obrazkami a na pozostałych widnieją pytania (?) Choć to bardziej stwierdzenia ;)

Pytania podzielone są na 8 kategorii... owoce, zawody, narzędzia, ubranie, zwierzęta, atrakcje turystyczne, zabawki, akcesoria sportowe. Każda z nich z kolei liczy po 4 pytania.

I tak dla przykładu kategoria owoce...


I kategoria ubranie...


Karty z obrazkami natomiast zawierają po 8 obrazków - po 1 pasującym elemencie do każdej z kategorii. Jak gramy? 

Wariant I - jeden z graczy odkrywa kartę z pytaniem po czym odkrywa kartę z obrazkami. Wszyscy gracze przyglądają się karcie z obrazkiem szukając obrazka pasującego do zadanego pytania. Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie jego nazwę, zgarnia kartę. Wygrywa gracz, który uzbiera największą ilość kart.

Wariant II - jeden gracz odkrywa kartę z pytaniem. Każdy gracz natomiast losuje po jednej karcie z obrazkami. Pada hasło "SPRYTNE OKO", wszyscy odkrywają swoje karty tak aby były one widoczne dla innych graczy. Każdy z graczy szuka obrazka pasującego do pytania ale UWAGA... na kartach przeciwników. Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie nazwę obrazka, oddaje swoją kartę przeciwnikowi, który musi zachować ową kartę ale i swoją. Rundę przegrywa gracz, któremu zostaną wszystkie karty.Bardzo fajne gry, które bez problemu można zabrać w podróż.

POLECAMY!

Gry dostępne TUTAJ.


Prześlij komentarz

0 Komentarze