środa, 10 kwietnia 2019

Mozaikowe pisanki

Kreatywnie w domu


O moim matematycznym guru wspominałam tydzień bądź dwa tygodnie temu. Dziś idąc jej śladem, zauroczona mozaikowymi bombkami TUTAJ, stworzyłyśmy wspólnie z dziewczynami mozaikowe pisanki ;)


Na początek pisanki dość proste, nieco kanciaste ale dające ogrom możliwości zabawy. Bowiem tworząc jedną pisankę, dziecko może ją odwzorować, może porównywać elementy mozaiki, zamieniać klocki tworząc w ten sposób zupełnie nowe wzory na pisankach, tworząc swoje własne pisanki. Możecie uwierzyć bądź nie, ale moją 6latkę zabawa ta wciągnęła na prawie godzinę! Tworzyła pisanki jedna za drugą, aż w pewnym momencie utworzyła pisankę... jednokolorową :)
Stworzyłyśmy również nieco trudniejszy model pisanki, bardziej okrągły ale nie miał on tak wielu możliwości podmiany klocków na inne. Oczywiście można by stworzyć pisanki o takim kształcie ale mi chodziło głównie na pokazaniu przedszkolakowi zależności między klockami.

Wspaniała mozaika jest dzieckiem Wydawnictwa Epideixis. Mozaika, na którą miałam oko już dłuższy czas, a moje matematyczne guru mnie tylko utwierdziło w tym, że musimy ją mieć!


https://bajdocja.blogspot.com/2019/03/matematyka-na-swieta-4-zaproszenie.html?fbclid=IwAR1Lmf-PTidYAD3phsALbKSuoz0DydZCRzDZlRfw7BUbrcXbt5iR08zsOv4

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates