Opowieści biblijneZbliża się miesiąc maj, okres Komunii Świętych dlatego też postanowiłam Wam przedstawić świetny pomysł na prezent z tejże okazji. 


Opowieści biblijne...


Filmy te świetnie sprawdzą się zarówno u dzieci przed komunijnych, jak i u pozostałych dzieci, którym chcemy pokazać Świat Biblii. Niejednokrotnie wiarę katolicką jest trudno zrozumieć nawet nam osobom dorosłym, a co dopiero dzieciom. Dlatego też filmy te, a właściwie bajki są świetnym rozwiązaniem na oswojenie ich z nowymi pojęciami zwłaszcza, że historie w nich ukazane nie zawierają drastycznych scen, a całość świetnie dostosowana jest do wrażliwości najmłodszych... zrozumiała fabuła, głębokie przesłanie treści i muzyczne utwory w nich zawarte wspaniale ze sobą współgrają czyniąc te płyty znakomitą pomocą nie tylko dla rodziców ale i nauczycieli chociażby religii w przekazywaniu dzieciom treści Słowa Bożego.


Filmy wspaniałe i warte posiadania. Długo szukałam na naszym rynku takich bajek dla dzieci, a jak już znalazłam to raczej nie nadawały się one do puszczania najmłodszym. Aż do momentu, kiedy natrafiłam na Wydawnictwo Promyczek. Już fragmenty bajek, które oglądnęłam na ich stronie sprawiły, że znalazłam to czego szukałam. 


To nic innego jak cztery płyty, na których umieszczono 12-cie animowanych filmów o wierze i tradycji Izraela. Każdy z filmików trwa pół godziny, a więc ani nie za długo ani nie za krótko. Dzieci poznają bohaterów Starego Testamentu: Abrahama, Józefa, Mojżesza, Samuela, Rut, króla Dawida, króla Salomona, proroka Eliasza i Elizeusza, królową Esterę i Daniela.


To animowane filmiki o życiu i działalności Jezusa Chrystusa. Na 6 płytach zamieszczono ich 24. I tak w wersji ze Starego Testamentu, tak i tu trwają one po pół godziny, czyli łącznie 12 godzin bardzo wartościowych bajek z wybranymi historiami z kart Nowego Testamentu.


Opowieści Biblijne możecie kupić osobno jeśli chodzi o Nowy i Stary Testament. Możecie też zakupić je w zestawie komunijnym, który oprócz albumów zawiera elegancką torebkę i kartkę z życzeniami.POLECAMY jako prezent na komunie ale nie tylko. Każda inna okazja również idealnie się sprawdzi.


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze